De echte strijd moet nog losbarsten, maar er wordt nu al op los gespeculeerd door verschillende websites. GameSpot had een interview met markt analist Michael Pachter.
Zoals bekend wordt het maken van games stukken duurder op de nieuwe consoles. De consoles kunnen immers veel betere graphics aan en het kost natuurlijk een stuk meer ontwikkeltijd om hier gebruik van te maken.
In plaats van de 200 spellen die we normaalgesproken zien voor de consoles na een paar jaar, zullen dit er deze keer een stuk minder zijn, aldus Michael Pachter.
Nintendo heeft al losgelaten dat de processor van de Revolution niet opzienbarend sterk zal zijn (in tegenstelling tot die van Sony en (in mindere mate) van Microsoft), maar dat de console meer gebruik gaat maken van handige funties, zoals Anti Aliassing. Hierdoor blijven de ontwikkelingskosten natuurlijk over het algemeen een stuk lager.
Is het dan zeker dat Nintendo gaat winnen? Nee, natuurlijk niet. Niemand kan met zekerheid zeggen wie er de console oorlog die er aan komt gaat winnen, maar Nintendo maakt volgens Michael een goede kans. Niet alleen omdat de ontwikkelingskosten lager zijn, maar ook vanwege de downloadable content, waardoor er opeens een immens grote spellen bibliotheek ter beschikking van de Revolution zal staan.
In een gesprek tussen Nintendo en Michael Pachter heeft hij te horen gekregen dat Nintendo er alles aan doet om de grote spellen die voor de Xbox 360 en PS3 uitgegeven worden, ook naar de Revolution zullen komen. Dit opgeteld met de goede contacten die Nintendo in Japan heeft, geeft de console en spellen maker een goede kans in de komende generatie.
Hoe het allemaal echt zal gaan lopen zullen we snel zien.
|