De piraterij op de PC is hoog, dus zoeken ontwikkelaars en uitgevers manieren om dit zo goed mogelijk te gaan. Om de beveiliging van Mass Effect en Spore dicht te timmeren werd er naar SecuRom gegrepen.
Vandaag leren we dat dit beveiligingssysteem nu toch niet op de disc zal staan, er is plaats gemaakt voor een nieuw beveiligingsmodel. In het nieuwe model zijn een paar aanpassingen gemaakt, deze houden in:
- Voorheen werd er op de disc zelf gecontroleerd of het ging om een echte disc of om een kopie. Dit proces zal niet langer vanaf de disc plaatsvinden, maar online gebeuren. Op deze manier worden consumenten niet verplicht om altijd de disc in hun drive te hebben wanneer ze het spel willen starten.
- Wanneer mensen voor het eerst het spel spelen moet er een online connectie zijn om te controleren dat het gaat om een legale versie. Voorheen diende de computer altijd in verbinding te staan met het internet om deze controle uit te voeren, nu dient dit enkel de eerste keer te gebeuren. Uiteraard zal er wel een online connnectie nodig zijn wanneer er nieuwe content gedownload wordt.
EA, uitgever van beide games, verzekerd verder dat er geen persoonlijke gegevens van de computer afgehaald worden en met bovenstaande stappen is het dus niet langer nodig om iedere tien dagen een controle uit te voeren op de disc.
|