Ubisoft is de laatste jaren dankzij Rainbow Six, Splinter Cell, Rayman, Prince of Persia en Ghost Recon, zeer populair geworden. Tot nu toe vermeed Yves Guillemot gesprekken over overnames van Ubisoft.
Volgens de Wall Street Journal zal Electronic Arts, de grootste game publisher ter wereld, 20% van de aandelen van de Franse developer kopen. Dit zou minstens 75 miljoen euro kosten. De deal moet nog wel goedgekeurd worden door de Amerikaanse marktopzichters.
Noch Ubisoft noch EA heeft commentaar gegeven op deze zet. Het is dan ook nog niet duidelijk of het hier om een vijandige overname gaat of gewoon een aankoop om hun greep om de markt te versterken. Hierdoor wordt EA de grootste aandeelhouder van Ubisoft. Eerder nam EA Criterion Studios over voor een 180 miljoen euro.
In mei 2004 zei de EA CEO, Larry Probst, nog dat de kans klein was dat EA dit jaar nog bewegingen zou doen om andere developers over te nemen. Hij zei wel op hetzelfde moment dat de kans groot was dat er binnen drie tot vijf jaar veel minder spelers op de markt gingen zijn.
|