Als de breedst glimlachende oosterling aller tijden spreekt, dan loont het al eens de moeite om te luisteren. In een interview met Famitsu liet hij ons van zijn oneindige wijsheid genieten. Ah, Miyamoto-San.
Nintendo heeft met de Nintendo DS en Nintendo Wii duidelijk de kant van het brede publiek gekozen. Vooral de hardcore gamers hebben het daar moeilijk mee. Sommigen maken dan ook luidop de opmerking dat ze nooit nog een walkthrough zullen nodig hebben om een Nintendo game uit te spelen.
Famitsu vroeg hem om een reactie.
quote: "The fact is, I don’t think there is such a wall between both audiences"
Volgens Miyamoto zijn er inderdaad games die of voor het brede publiek of voor de hardcore gamers ontworpen zijn, maar dit zou volgens hem een uitstervend ras moeten zijn. "De toekomst," zo zegt Miyamoto, "zit hem immers in games die niet moeilijk zijn en bovenal fun betekenen voor iedere groep gamers."
De Nintendo-wijsgeer acht het nutteloos om van een hoge moeilijkheidsgraad de belangrijkste factor in een game te maken. Door een hoge moeilijkheidsgraad of dito leercurve haken immers heel wat mensen af. Eerder moet je als gamer vanaf de eerste seconde plezier aan een spel beleven. "Voor mij is het iets waar ik me altijd op zal focussen," aldus Miyamoto, "een spel moet zelfs wanneer je het maar even probeert voldoening en plezier schenken."
|