Feature: Retro Feature: Bubsy
Door Joni Philips op 14-07-2007 om 02:21
|
Bron: Gamed
|
Gamen is de laatste jaren razend populair geworden en nog steeds is de markt groeiende. Dit betekent dat er dus constant nieuwe mensen beginnen met het fenomeen 'videogames' en dat deze mensen de oudere games gemist hebben. Dit is dan ook de reden voor onze maandelijkse retro feature.
Eén game die ik deze keer onder jullie aandacht wil brengen is Bubsy, in dezelfde tijd dat Super Mario Bros. en Sonic the Hedgehog scoorden kwam Accolade met de game Bubsy in Claws Encounters of the Furred Kind voor de Super Nintendo en de Mega Drive. In Europa heette deze game gewoon Bubsy. Hoewel de game goed ontvangen werd door de pers, kon deze nooit zo goed verkopen en Bubsy werd nooit zo populair als de collega's bij Nintendo en Sega. Desondanks was Bubsy een ongelofelijk vermakelijk spelletje, zelf heb ik het spel meer gespeeld dan Super Mario World en ik heb de game zelfs meermaals uitgespeeld. Als je weet dat er amper twee games zijn die ik meermaals uitgespeeld heb, weet je genoeg.
Het hoofdpersonage van de game, Bubsy, is een rode lynx die graag met wol speelt. Wanneer buitenaardse wezens naar de aarde komen en alle wol stelen voor hun planeet Rayon, reist Bubsy met hen mee naar Rayon. Daar moet hij proberen te ontsnappen aan de buitenaardse wezens en zoveel mogelijk bollen wol zien te verzamelen. Deze komen voor in vier verschillende kleuren, deze duiden verschillende waardes aan. Tijdens de game wordt Bubsy echter bedreigd door Woolies, de inwoners van de planeet Rayon die op de meest onverwachte plaatsen opduiken. Deze zijn echter gemakkelijk te verslaan door op hun hoofd te springen of door hen omver te glijden. Er duiken andere gevaren op voor Bubsy zoals bollen kaas en water.
Bubsy loopt redelijk snel door de levels, op dat gebied is de lynx vergelijkbaar met Sonic. In tegenstelling tot Sonic sterft Bubsy veel sneller waardoor je vaker opnieuw zult moeten beginnen. Bubsy verzamelt ook power-ups, deze vind je in de vorm van T-shirts in verschillende kleuren. Sommigen geven extra levens, sommigen geven je extra krachten zoals het zwarte shirt. De game telt zestien levels, die onderverdeeld zijn in vijf gebieden. Zo heb je een Wilde Westen gebied, een woestijn en een pretpark met een achtbaan. De achtergronden van deze levels zijn redelijk gedetailleerd en zien er nu nog altijd prachtig uit. Je moet ook kijken naar de mooi uitgewerkte bomen en dergelijke voorwerpen in de levels. Deze levels worden begeleid door gepaste muziek.
In alle levels zijn er meerdere paden om het einde te bereiken dus het loont de moeite om de game meerdere keren door te spelen. Na elke drie levels was er een level met een baas dat speelde zoals elk ander level, maar aan het einde doken er dan plots twee vliegende schotels op die eenvoudige bewegingen maakten over het scherm. Het was dan simpelweg de bedoeling om driemaal op elke vliegende schotel te springen wanneer ze laag vlogen voor ze je opnieuw begonnen aan te vallen. De eerste keer lijkt dit ongelofelijk gemakkelijk, maar naarmate de game vordert gaan deze steeds sneller en sneller vliegen. Na dit level krijg je een wachtwoord want een opslagsysteem is niet aanwezig in deze game.
De game gebruikt ook een heel pak humor, wanneer je tegen een muur loopt, verschijnt er een vogeltje boven je hoofd zoals in een tekenfilm en wanneer je even stilstaat, toont Bubsy dat hij zich verveelt. Zelfs zijn sterfanimatie ziet er grappig uit. Ook leuk zijn de stukken waarop je bijvoorbeeld een giraf gebruikt als trampoline. De game beschikt tevens over spraak waardoor de game toch verschilt van andere platformers uit die tijd. Regelmatig steekt Bubsy een one-liner af zoals we die kennen uit Jak & Daxter en dergelijke moderne platformers. Het is een beetje primitief, maar voor die tijd kan het er zeker mee door.
Het is duidelijk dat Bubsy veelbelovend was en het is dan ook niet verbazend dat er drie sequels kwamen. Na het falen van Bubsy 3D, de derde sequel voor Bubsy, verdween de franchise. Waarschijnlijk wou niemand het risico lopen nog een fiasco zoals Bubsy 3D te maken, maar ik blijft hopen dat de serie, bijvoorbeeld op de Nintendo DS, een 2D sequel krijgt. Als het lukt voor traditionele 2D series zoals Metroid en Prince of Persia, moet het ook lukken voor Bubsy. In de tussentijd hoop ik snel op een Virtual Console release. Zelf kun je hier gratis de Windows 95 versie spelen, iets wat ik je zeker aanraad.
|
|
|
|
08:52 [E3] Prijs downloads Guitar Hero is goed
23:44 [E3] 16 Minuten LittleBigPlanet
|
Reacties (6) |
|
Pagina:
1
|
|
Rene Groen
(Eindredacteur)
op 14-07-2007 om 15:27
[Niv: 752 / Exp: 37605]
|
Geweldig spel, toen ik vroeger klein was heb ik de SNES versie zeer veel gespeeld.
|
|
mercy0001
op 14-07-2007 om 15:39
[Niv: 157 / Exp: 7862]
|
ziet er leuk uit
|
|
Gast (213.118.234.xxx)
op 15-07-2007 om 10:41
|
Heb dit ook op de SNES en speel daar heel soms ook nog mee. Was echt leuk, wanneer ie echt snel gaat spring en ren je gewoon het level door. PLEZANT :P
|
|
eesie
op 17-07-2007 om 18:53
[Niv: 0 / Exp: 3]
|
hoe kan speletjes doen
|
|
Gast (84.81.212.xxx)
op 18-07-2007 om 13:11
|
Moet je Bubsy 3d eens spelen :)
|
|
Pagina:
1
|
|
|
 |
 |
|
Titel: |
Retro Feature |
|
Type: |
Feature |
|
Releasedatum: |
Niet |
|
Ontwikkelaar: |
Gamed |
|
Uitgever: |
Gamed |
|
Media: |
Geen media gevonden
|
|
|