Review: Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Door NL|MegaMika op 05-04-2007 om 13:14
|
Bron: Gamed
|
Ik heb niets met pc-games. Ellenlange installatieprocedures, voortdurend patches installeren, de grafische pracht en praal op je systeem afstemmen... voordat ik met het eigenlijke spel kan beginnen is mijn geduld al op. Dat beetje dat ik al heb. Zo nu en dan komt het echter voor dat ik niet meer achter mijn pc weg ben te slaan. Twee series zijn hiervoor verantwoordelijk, te weten Unreal Tournament en Command & Conquer.
Uiteraard gaat deze review niet over Unreal Tournament. Hoewel ik het een heerlijke game vind om me even mee af te reageren, heb ik er momenteel helemaal geen behoefte aan. Ik heb namelijk Command & Conquer 3: Tiberium Wars voor me liggen; het nieuwste deel in mijn favoriete Real Time Strategie (RTS)-serie.
De DVD-lade schuift open, de disc wordt er voorzichtig ingelegd en de lade gaat weer dicht. Na een ellenlange installatieprocedure staat zes gigabyte van de beschikbare 480 vol bestanden en kan de game gestart worden. Of niet? Een foutmelding geeft aan dat ik geen legale DVD gebruik. Vreemd, hier zijn toch echt euro’s voor betaald. Patchen dan maar.
De krachtige Mammoth Tank staat weer garant voor totale overheersing.
Na de patch geïnstalleerd te hebben was het probleem uit de wereld en kon ik eindelijk beginnen. De grafische settings worden door de game zelf ingesteld op basis van het vermogen van de pc. Nu wil het ”toeval” dat ik twee weken eerder mijn vier jaar oude Pentium 4 2,4Ghz heb verwend met extra geheugen (huidig totaal 1,5GB) en een nieuwe grafische kaart van 130 euro. Geen hypermodern systeem, maar dat heb je voor Tiberium Wars niet persé nodig. Het draait gewoon lekker.
Gevoelens
Tiberium Wars is ontwikkeld door Electronic Arts. Ik heb niets met dat bedrijf. Ze maken ongetwijfeld vermakelijke games, maar niet voor mij. Ik val simpelweg niet in hun doelgroep. Toen bekend werd dat het destijds nieuwe Command & Conquer: Generals door hen ontwikkeld werd, voelde ik me niet op mijn gemak. Achteraf bleken die gevoelens terecht want hoewel Generals een vermakelijke RTS-game werd, wist het de sfeer van de eerdere delen van Westwood niet te evenaren. De bediening was anders, de strijdende partijen waren anders en de full motion video’s waren nergens te bekennen.
De overzichtelijke layout is terug.
Het is daarom niet raar dat ik met twijfels op Tiberium Wars zat te wachten. Het zou toch niet zo zijn dat men ook deze game los zou rukken van de voor mij fantastische serie, zodat ik andermaal met gemengde gevoelens de game zou moeten spelen? Gelukkig zaten mijn gevoelens er dit keer ver naast. Electronic Arts heeft Command & Conquer 3 naadloos aan weten te sluiten op zijn voorgangers. De typische sidebar is terug voor een snelle bediening, er staat je bijna een uur aan videobeelden te wachten en uiteraard zijn de Global Defense Initiative (GDI) en de Brotherhood of Nod weer van de partij.
|
Pagina:
1
|
2
|
Beoordeling
Gameplay |
95 |
Sound |
79 |
Graphics |
95 |
Replay |
95 |
Command & Conquer verovert als nooit tevoren.
|
94 |
|
|
|
13:55 PS3 breekt record in Australië
11:12 Brothers in Arms DS eerste screens
|
Reacties (12) |
|
Pagina:
1
|
|
MaartenL
(Redacteur)
op 05-04-2007 om 13:38
[Niv: 472 / Exp: 23598]
|
Je had ook wel wat mogen schrijven over de game zelf ^_^
Heb het nu ook al een week en amuseer er me rot mee. Geweldige campaign naar mijn zin en gewoon superleuke gameplay. Ik had hem best niet tegelijk met supcom gekocht want nu ligt die hier stof te vergaren
|
|
Cubic X
op 05-04-2007 om 13:45
[Niv: 203 / Exp: 10171]
|
Geweldige game
|
|
Gast (84.192.153.xxx)
op 05-04-2007 om 14:20
|
Het enige wat ik jammer vind is dat de voertuigen redelijk beperkt zijn end at ik de boten mis!
|
|
Gast (89.220.45.xxx)
op 05-04-2007 om 15:40
|
Ik vind het spel zelf ook vrij beperkt en het is zeker weten stukken minder dan zijn voorgangers. 9.4 moet eerder een 7.4 zijn en het mag in mijn ogen terecht de slechtste game genoemd worden die de naam C&C draagt, op de C&C shooter na dan. Grafisch erg leuk, verder kan het geen deuk in een pakje boter slaan en komt het niet boven gemiddeld uit.
En welke geweldige sfeer? Dit is de meest Sfeerloze C&C tot nu toe. Ik game al heel wat jaren, ondertussen al 20 jaar dus kom er aub niet mee aan zetten dat ik geen enkel idee heb waar ik over praat of dat ik de vorige delen niet gespeeld heb. Dit is in mijn ogen de grootste telleurstelling in jaren, na HL2 en Oblivion is dit nummer 3. Grote tegenvallen en Supreme Commander is stukken beter en dat was ook een grote tegenvaller.
|
|
SamFisher_NL
op 05-04-2007 om 16:22
[Niv: 9 / Exp: 448]
|
@ Gast boven mij:
Volgens mij heb jij veel te grote illusies van nieuwe games. Als een game al goed is, is een opvolger daarvan maken heel moeilijk. En wel om het feit dat de game al zo goed was. (duh) Probeer dan maar eens wat nieuws erbij te bedenken en zorgen dat de opvolgende game nog beter wordt... Dat is haast niet te doen.
verwacht dus niet al teveel van een opvolger van een goed game. Beter worden ze vaak toch niet.
(ben zelf ook zeer teleurgesteld over de laatste Splinter Cell: Double Agent (PC), terwijl Spinter Cell: Chaos Theory SUPER was!!!)
Gewijzigd door SamFisher_NL op 05-04-2007 om 16:24
|
|
Nelus
op 05-04-2007 om 16:24
[Niv: 526 / Exp: 26310]
|
De graphics zijn ubermooi, het verhaallijn zit goed in mekaar als ik de reviewers mag geloven, het is een topgame volgens iedereen. Jammer dat ik RTS eigenlijk niks vind en het gewoon niet speel omdat het mij echt niet interesseert.
Wel leuk voor de fans dat het toch zo'n topgame is geworden.
|
|
ApoC
op 05-04-2007 om 16:40
[Niv: 101 / Exp: 5061]
|
@sam fisher, als ik de meeste filmpjes enzo zie en andere reviews lees, komt deze volgens mij ook nie in de buurt van zijn voorganger
|
|
Gast (62.163.222.xxx)
op 05-04-2007 om 19:17
|
Grafisch vind het wel erg meevallen.
|
|
im2
op 05-04-2007 om 23:08
[Niv: 574 / Exp: 28719]
|
Ik vind de score toch wat te hoog alhoewel het wel een 90 verdient, waarom eigenlijk een 79 voor sound
|
|
Gast (84.105.93.xxx)
op 10-04-2007 om 23:14
|
Ik mis idd ook de boten. Overigens was C&C Renegade ook een supergame hoor, imo. _O_
|
|
Gast (87.212.153.xxx)
op 14-04-2007 om 11:16
|
Dit is in mijn ogen de grootste telleurstelling in jaren, na HL2 en Oblivion is dit nummer 3. Grote tegenvallen en Supreme Commander is stukken beter en dat was ook een grote tegenvaller.
Kerel, HL2 was fucking goed man! Niet krijgt het overal superhoge ratings, die game verdient het ook! Het is mischien net IETS anders als de vorige HL delen, maar de graphics zijn iig verbluffend.
Over Tiberium wars, als je wisselt van oude 2d graphics naar 3d dan veranderd zowiezo de stijl al. De filmpjes zijn inderdaad slechter geworden, maar de gameplay is gewoon hetzelfde of beter geworden. 9.4 is wel iets te hoog, maar ergens tussen de 8.5 en 9 zou zeer terecht zijn, helemaal als je het vergelijkt met de hoge rating die poepgames als de Sims en al die tig delen Fifa krijgen o.O
|
|
Gast (86.84.122.xxx)
op 15-04-2007 om 15:53
|
Heey ik wil die spel ook eens spellen man lijkt met echt leuk maar wat voor spel is het eigenlijk.
De grafisch is wel mooi hoor. En iedereen zegt dat het een mooi spel is met World of Warcraft en Guildwars. Maar ja We hebben het over Command & Conquer. Ik het spel eigenlijk niet in de winkels. Hoe duur zou het spel zijn ?
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|