De E3 zit er alweer snel aan te komen en we kunnen natuurlijk niet wachten. Deze beurs lijkt alles in zich te hebben om de vetste en belangrijkste ooit te worden. De komende tijd zal het gamenieuws je om de oren vliegen en wij hebben alvast een overzicht gemaakt over wat je onder andere kunt verwachten tijdens het belangrijkste game evenement van het jaar. Vandaag bespreken we de current-gen consoles.
Ongetwijfeld zal dit jaar de focus liggen op de next-gen consoles, met het tonen van PlayStation 3 en Nintendo Wii launchgames en de tweede generatie op de Xbox360. Prijzen, release data en natuurlijk heel veel games: we gaan het allemaal te horen krijgen. Tel daarbij op dat ook de PlayStation Portable en Nintendo DS met een aantal nieuwe topgames gaan komen en je zou bijna denken dat we de Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox en Nintendo GameCube stilletjes het graf in hebben gedragen. Toch, niets is minder waar, want ook op de current-gen komt nog het nodige materiaal uit en dan heb ik het niet over kleine titels. Alvorens we losbarsten over de exclusieve topgames die dit jaar (weer) aanwezig zullen zijn bekijken we eerst de games die op meerdere platformen uitkomen.
Multiplatform
We trappen af met Ubisoft's grote titel Splinter Cell: Double Agent. Alweer de vierde Splinter Cell titel op de PlayStation 2, GameCube en Xbox, maar dat mag de pret niet drukken. Het ziet er naar uit dat Ubisoft de stijgende lijn wat betreft kwaliteit blijft doorzetten, wat betekend dat met Double Agent een topper in het stealth genre kan worden toegevoegd aan de toch al niet geringe lijst aan topgames. Splinter Cell: Double Agent komt uit op de PlayStation 2, GameCube en Xbox. Ook voor de Xbox360 en PC is er een versie in de maak.
De tweede titel die we deze E3 kunnen verwachten is Sensible Soccer 2006. Deze cell-shaded voetbal game oogt vreemd, maar met de heren en dames van Kuju er achter hebben wij goede hoop. Het moto van dit deel uit de langlopende serie is 'Easy to learn, hard to master'. Hoewel het in eerste instantie misschien een makkelijke game lijkt, zal ook de geoefende gamer voldoening kunnen halen uit Sensible Soccer 2006. Sensible Soccer 2006 komt uit op de PlayStation 2 en Xbox. Ook voor de PC is er een versie in de maak.
Na het (commerciële) succes van The Godfather krijgen we dit jaar nog een filmgame gebaseerd op gangsters. In Scarface: The World is Yours speel je verder waar de film ophield. Alhoewel, het verhaal uit de film wordt enigszins aangepast en je speelt Tony Montana die zijn imperium weer geheel moet opbouwen. Gangster games zijn in, gezien het succes van o.a. Grand Theft Auto en The Godfather. Of Scarface: The World is Yours iets aan dit overvolle genre kan toevoegen is nog maar de vraag. De potentie is er in ieder geval wel. Scarface: The World is Yours komt uit op de PlayStation 2 en Xbox. Ook voor de PC is er een versie in de maak.
Veelbesproken en al veroordeeld voordat de game überhaupt af is. We hebben het hier over Bully, de spraakmakende game van Rockstar (bekend van GTA). Pesten en gepest worden staat centraal in deze nogal shockkerende game, waar wereldwijd weer heel wat gedonder over is of over gaat komen. Grenzen worden opgezocht en de vraag is natuurlijk hoever men vindt dat een ontwikkelaar kan gaan. In ieder geval tot op de E3 van 2006, want misschien duikt Bully daar nog wel even op. Bully komt uit voor de PlayStation 2 en Xbox.
|