Feature: Top 10 - What's it like to be a bat?
Door Ruben Meintema op 16-07-2006 om 00:14
|
Bron: Gamed
|
Als gamesite beoordelen we videogames meestal op hun verdiensten op gebied van gameplay, replay, graphics en geluid. Het zou dan ook logisch zijn als we gaan kijken naar de tien beste videogames aller tijden maar dat is niet echt origineel meer. Wij gaan op zoek naar een andere soort top 10.
5. Jurassic Park: The Lost World: In dit PlayStation spel speel je voor vijf verschillende dieren: de Compsognathus (een klein dinosaurusje), een iets groter dinosaurusje, de mens (ja, de mens is ook een dier!), de Velociraptor en ten slotte de almachtige Tyrannosaurus Rex. Dit spel laat je spelen met vijf verschillende dieren (mens meegerekend), wat aan de ene kant een goed is voor een vergelijking van het perspectief en de levenswijze van de verschillende schepsels, maar het zorgt er ook voor dat je je nooit helemaal in kunt leven.
4. Kolibri: Tja, misschien voelt het wel precies zo om een kolibrie te zijn, maar het voelt in ieder geval zeker precies zo om een verschrikkelijk slecht spel te spelen. In een grijs verleden dat we liever vergeten werd er voor de MegaDrive een "uitbreiding" gemaakt; de 32X. Voor de 32X kwam het spel Kolibri uit, waarin je een zeer klein vogeltje speelde, dat gezellig rond zoemde van bloem naar bloem. Je ging het gevecht aan met vijandelijke hommels. Het is opvallend dat het spel uitkwam onder de naam Kolibri, want dat vogeltje heet Humming Bird in het Engels.
What's it like to be a dog?
3. A Dog's Life: In dit PlayStation 2 spel wordt de belevingswereld van een hond zeer dicht benaderd. Je speelt voor een hond, waarvan de bewegingen, het gedrag en de maniertjes zeer pakkend zijn neergezet. Het is een goede interpretatie van hoe de wereld beleefd wordt door de beste vriend van de mens
2. Ecco the Dolphin: De wereld zoals een hond die beleeft, ligt nog betrekkelijk dicht bij de menselijke belevingswereld. De hond is zogenaamd de beste vriend van de mens, dus de twee trekken veel met elkaar op en zijn veel bij elkaar. Het resultaat is dat de twee ook veel ervaringen delen. Met de dolfijn is het een geheel ander verhaal. De dolfijn is ook een intelligent wezen, intelligenter zelfs nog dan de hond, maar waarschijnlijk minder intelligent dan de mens. De intelligentie veronderstelt een complexe belevingswereld, en de onderwateromgeving maakt dat die zeer verschilt van die van de mens. Dit in ogenschouw nemend is Ecco een goede manier om te weten te komen wat er zich allemaal onder dat wateroppervlak afspeelt.
What's it like to be a frog?
1. Frogger: De onbetwiste nummer één is Frogger, het simpele maar zeer ingenieuze multi- of bijna omniplatformspel. Alles klopt aan het spel. Het is leuk om te doen, en bovendien geeft het perfect het gevoel weer wat een kikker moet ervaren door toedoen van de mens. Helemaal alleen en op zichzelf aangewezen moet de kikker proberen de grote snelweg over te steken. Hij is gedwongen om naar de overkant te komen omdat de sloot daar ligt. Als je de zeer drukke weg opstapt als klein kikkertje voel je echt de stress en het gevaar dat een kikker moet ervaren. What's it like to be a frog? Speel Frogger en dan weet je het.
|
Pagina:
1
|
2
|
|
|
10:06 PC demo Every, Extend, Extra
00:07 Gears of War krijgt releasdatum?
|
Reacties (10) |
|
Pagina:
1
|
|
Lijpo
op 16-07-2006 om 00:40
[Niv: 19 / Exp: 940]
|
Heheh, vergezocht maar desalnietemin niet leuk om te lezen
Well played
|
|
lloyd
op 16-07-2006 om 02:07
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
pfff... jij moet je wel heel erg verveeld hebben (en ja ik ook, want ik heb t helemaal gelezen  )
|
|
Nelus
op 16-07-2006 om 03:22
[Niv: 526 / Exp: 26310]
|
Hehe, lekker vaag maar wel leuk
|
|
Gast (213.84.255.xxx)
op 16-07-2006 om 11:49
|
Ghehe :P frogger op nummer 1 :P Dat had ik ff nie verwacht maar je hebt een punt! :D
|
|
Jrav
op 16-07-2006 om 12:25
[Niv: 31 / Exp: 1534]
|
klopt alleen geen snars van. als een kikker oversteekt denk ie niet aan de auto's en voelt ook geen stress. Die steekt gewoon als een mongool de weg over en denkt niet na. Want kikkers kunnen niet nadenken!
|
|
Gast (84.28.170.xxx)
op 16-07-2006 om 16:46
|
Jrav zoekt nog verder dan het artikel zelf :P. Neem het niet zo serieus man! :9
|
|
Kujatochi
op 16-07-2006 om 16:46
[Niv: 16 / Exp: 812]
|
-_-' dat was ik
|
|
Jrav
op 16-07-2006 om 19:24
[Niv: 31 / Exp: 1534]
|
ik wilde maar even zeggen dat je het dan alsnog vanuit een menselijk prespectief bekijkt ipv een kikker zoals in de eerste alinea werd aangehaald, maar je hebt gelijk ik neem het te serieus.
|
|
Gast (213.118.76.xxx)
op 16-07-2006 om 20:59
|
De kikkers in mijn buurt gedragen zich eigk ook niet zo. Die kwaken in een vijver.
|
|
Gast (213.119.137.xxx)
op 07-08-2006 om 20:47
|
Ik vond dit een goed artikel :) :)
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|