Herover Afrikaanse artefacten uit westerse musea in Relooted
Door Rene Groen op 08-06-2025 om 11:28
De Zuid-Afrikaanse ontwikkelaar Nyamakop heeft Relooted aangekondigd, een Afrikaans-futuristische overvalgame waarin je echte Afrikaanse artefacten uit westerse musea moet terug zien te winnen.
Relooted draait op het eerste gezicht om standaard overvallen. Je hebt een team, weet je taak en bedenkt een plan om dit uit te voeren. Alleen hier zijn je teamleden gewone burgers, afkomstig uit verschillende Afrikaanse landen, met vrij normale carrières.
Tegen het einde van de 21e eeuw sloten de politieke machten een Transatlantisch Terugkeerverdrag, waarin de repatriëring van Afrikaanse artefacten uit musea werd beloofd. De ouderwetse diplomatie werkte – totdat dat niet meer het geval was. Een amendement wijzigde de voorwaarden waaronder objecten konden worden teruggegeven. Musea, die nu wisten dat alleen openbaar tentoongestelde artefacten zouden worden teruggegeven, haalden langzaam artefacten uit de publieke tentoonstelling.
In totaal zijn er zeventig artefacten om te (her)plunderen, die allemaal echt bestaan en een culturele, historische en spirituele betekenis hebben voor de mensen van wie ze zijn afgenomen. Om hierin te slagen rekruteer je mensen van verschillende klassen, van de klassieke hacker tot ... je oma? Gezamenlijk bedenk je een plan, uiteraard compleet met ontsnappingsroute.
Relooted, van de Zuid-Afrikaanse studio Nyamakop, zal op de PC en Xbox Series verschijnen, maar wanneer dit zal zijn is nog niet bekend.