Als het aan uitgevers ligt, komen ze liever met een Doom-kloon dan een Grand Theft Auto-kloon. Het gamestijdschrift Video Game Journal deed onderzoek naar welk genre gamepublishers het liefst zouden uitgeven. Van de vier populairste soorten spellen kwamen First Person Shooters het beste uit de bus.
Een FPS gaat er altijd in, sportspellen doen ze liever niet, racespellen zorgen altijd voor redelijke verkoopcijfers, maar games over gangsters en criminaliteit blijven publishers liever zo ver mogelijk vandaan- behalve als het Grand Theft Auto is.
Journalisten van Video Game Journal zochten uit welk genre het hoogst op het verlanglijstje van een uitgever stonden. Ze namen naar eigen zeggen de grootste genres - namelijk sport, race, FPS en crimegames - en vroegen aan de publishers welke zij het interessants vonden om uit te brengen. Alle vier nemen ze namelijk zo'n 73% van de markt in.
De First Person Shooter kwam het beste uit de enquête. Volgens publishers zijn gamers gelijk tevreden met hun aankoop zodra ze vijf minuten in het spel zitten. Hoewel de markt van FPS niet ieder jaar is gegroeid - dit jaar vielen de het aantal verkochte spellen zelfs tegen - is de cumulatieve opbrengst wel met de jaren gegroeid. Oftewel, de uitgevers maakten er dikke winst op.
Sportspellen en crimegames komen er bekaaid af in het stuk. Bij sport beschikken bedrijven als EA en Take Two over alle rechten van de grote sportfederaties en is de concurrentie onder basketbal- en voetbalspellen te hevig om echt winst te maken. Hoewel het marktaandeel onder crimespellen 36,5% van de totale omzet was (maar dat komt misschien door het enorme succes van de GTA-serie), zien veel publishers spellen als 187 Ride or Die of the Warriors liever niet in hun assortiment. Te grimmig, vinden ze.
Ten slotte zorgen racespellen, volgens de uitgevers, niet voor spectaculaire verkoopcijfers. Toch hebben ze graag een Need for Speed en Mario Kart in hun gelederen, omdat er altijd een grote groep is die deze games willen kopen.
Voor het hele verhaal, klik hier
|