De Urban sfeer lijkt helemaal hip te zijn tegenwoordig, veel mensen lijken zich er door middel van kleding en accesoires mee uit te dossen. Op film- en cultuurgebied gaat er een ware hype door de wereld. De gamesindustrie blijft natuurlijk niet achter en zo ontstaan games als Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure.
Het plaatsen van tags gaat vrij simpel, je houdt enkele knoppen ingedrukt zodat er gespoten wordt uit de spuitbus en door middel van de bewegingscontrols kun je aangeven waar gespoten moet worden. Spuit niet teveel verf op één plek, dan zullen er druppels ontstaan, wat een negatief effect heeft op je score. Tevens zul je de tag binnen een bepaalde tijd klaar moeten hebben om de volledige score te krijgen. Je kunt vaak zelf kiezen welk van de ontwerpen je op een muur wilt en ook de grootte kun je zelf bepalen. Helaas komt het taggen altijd op hetzelfde neer: zo snel mogelijk je plaatje klaar krijgen zonder te druppelen, waardoor het plezier van het plaatsen van arts nogal verzwakt.

De game zou wel erg simpel zijn als er alleen op bepaalde plaatsen maar wat gespoten moet worden. Vaak loopt er echter politie rond, die je zult moeten ontwijken. Een stealth element is dus in de game aanwezig. Door te sluipen zal de politie je niet zo snel opmerken en kun je zonder kleerscheuren verder met je objectives. Helaas werkt het stealthen niet erg fijn, je ziet vaak niet goed waar de politie loopt en kunt niet goed peilen wanneer ze nou aanslaan en wanneer niet.
Een tweede factor waar je rekening mee moet houden is de aanwezigheid van bendeleden. Deze zijn niet zo blij met jouw verschijning en zullen je proberen weg te krijgen. Met geweld uiteraard. Vechten in de game is vrij simpel, er zijn wat sla- en trapbewegingen en daarnaast heb je de mogelijkheid om wat wapens, zoals knuppels, te gebruiken. Helaas is het vechten ook wat stroef, de controls reageren traag waardoor je vaak niet doet wat je zou willen doen. Het vechten komt regelmatig neer op button bashen, mede door de gebrekkige kunstmatige intelligentie van de tegenstanders. Dit is natuurlijk niet de meest spannende vorm van gameplay.
|