Het lijkt erop dat Microsoft een nieuw abonnement binnen Xbox Game Pass wil introduceren. Uit een gelekte vragenlijst lijkt er een goedkoper model te komen die bepaalde limieten meebrengt ten opzichte van het normale model.
Eén van de limieten is dat je niet langer de first-party games van Xbox Game Studios op de dag van release kunt spelen, in plaats daarvan zul je zes maanden moeten wachten. Verder krijg je te maken met advertenties, hoewel onbekend is waar of hoe deze ingezet worden.
Xbox hoofd Phil Spencer gaf al eerder aan dat het aantal abonnementen binnen Game Pass minder snel groeide. Er zijn zelfs geruchten dat Microsoft hun doelen voor de service bij lange na niet gehaald zou hebben. Hoewel deze vragenlijst dit niet wil bevestigen zou het een goede manier zijn om meer gamers richting Game Pass te trekken die het huidige model te duur vinden.
Momenteel bestaat Game Pass uit twee gradaties. Naast een Standard Tier, waarbij je toegang krijgt tot de first-party titels alsmede andere games binnen de bibliotheek, is er ook een Ultimate Tier. Deze abonnementsvorm beslaat zowel de Xbox als de PC en bevat EA Play titels en gratis xCloud toegang op beide platformen.
|