Vorige week kwamen we met het nieuws dat de release van de Xbox Series X en PlayStation 5 weleens uitgesteld konden gaan worden. Reden is dat het coronavirus in zijn greep houdt terwijl juist daar vele onderdelen worden gemaakt. Ook Nintendo voelt hier de gevolgen van.
Hoewel Nintendo recentelijk een groot deel van hun productie naar Vietnam heeft verplaatst blijven bepaalde onderdelen uit China komen. Door het coronavirus kunnen deze onderdelen niet tijdig worden aangevoerd en de verwachting van het financiële dienstverleningsbedrijf Bloomberg is dat de Nintendo Switch aan het einde van maart of begin april met tekorten zal kampen in Noord-Amerika en Europa.
Momenteel heeft Nintendo al te maken met Switch tekorten in Japan, zelf vertellen ze het volgende over eventuele tekorten binnen Amerika in april:
quote: "We zien momenteel geen grote impact in de verschepingen naar Amerika, wel blijven we waakzaam en zullen stappen ondernemen als dit nodig is. Het is mogelijk dat onze voorraad beïnvloed zal worden als het virus zich verder verspreid en langduriger aan zal houden."
Chinese leveranciers hebben laten weten dat het nog minstens enkele weken zal duren voordat de productie weer op diens volledige capaciteit draait, ze willen namelijk niet het risico lopen dat medewerkers door het virus besmet worden.
Het coronavirus zorgde er eerder al voor dat The Outer Worlds pas op een later moment op de Nintendo Switch zal verschijnen. Zowel Sony als Microsoft hebben nog geen reactie gegeven op de eerdere berichtgeving dat hun consoles mogelijk worden uitgesteld.
|