Nadat Diablo III meer dan twee jaar geleden verscheen op de PC kwam het spel tevens naar de Xbox 360 en de PlayStation 3, met de uitgave van de Ultimate Evil Edition worden echter ook de Xbox One en PlayStation 4 niet overgeslagen.
Om niet teveel in herhaling te vallen verwijzen we naar onze Diablo III recensie en de recensie van de Reapler of Souls uitbreiding, de Ultimate Evil Edition voegt beide namelijk samen tot één pakket. Qua content betreft het dan ook een herhalingsoefening, maar gezien de vele uren gameplay die dit met zich meebrengt hoeven we dit uiteraard niet als een probleem te zien. Heb je al vele uren in de Xbox 360 of PlayStation 3 versie gestoken dan vormt dit eveneens geen probleem, het is namelijk mogelijk om je savegame over te zetten, waarbij de Ultimate Evil Edition ook wederom verschijnt op deze last-gen consoles. Het is zelfs mogelijk om je Xbox save te vervolgen op een PlayStation systeem en visa versa, wanneer je dus besluit om het avontuur op een ander systeem te vervolgen vormt dit geen probleem.

Het verhaal solistisch doorlopen is een leuke ervaring, nog leuker is het wanneer je dit samen met vrienden doet. Voorheen kwam dit echter met een probleem: een speler met een lager level had flinke problemen om mee te komen wanneer de ander al in een hoger level zat. Gelukkig is hier nu een oplossing voor: je uitgenodigde vrienden worden op een zelfde niveau ingeschaald als jij. Zijn ze in hun eigen game level 5 en ben jij level 20, dan zullen ook zij tijdens een spelsessie op level 20 worden ingeschaald. Vervolgen ze hierna hun singleplayer ervaring, dan zullen ze terug worden gezet naar level vijf. Een andere verbeterde aanpak in deze multiplayer is de verdeling van de loot. Pak jij een stuk loot op dat beter bij de klasse van een vriend past, dan zal dit automatisch bij deze speler terecht komen.

Een ander punt dat niet onbesproken mag blijven zijn de graphics. Zowel de PlayStation 4 als de Xbox One versie draaien vloeiend in een 1080p resolutie op zestig frames per seconde. PC gamers zullen er geen meerwaarde in vinden, voor console games is het een duidelijke stap voorwaarts. De gameplay kan verder worden omschreven als simplistisch, hetgeen we overigens zeer positief bedoelen. Met de linkerstick lopen we, met de rechterstick duiken we weg en de overige knoppen zijn op een logische wijze ingedeeld voor de andere acties, waaronder het aanvallen. Als je veel acties moet ondernemen kan dit in het geval wat klungelig gaan, het betreft echter een kwestie van 'oefening baart kunst'. Deze Ultimate Evil Edition is dan ook aan een ieder aan te raden die Diablo III nog niet gespeeld heeft, of het avontuur simpelweg wil vervolgen.
|