De aankomende E3 is een belangrijk evenement voor Microsoft, net als diens concurrenten willen ze het vertrouwen winnen van de gamer door ons een inkijk te geven in diens toekomstplannen. Phil Spencer, het hoofd van de Xbox divisie bij Microsoft, besluit echter via Twitter ook al het één en ander vrij te geven.
Vanuit zijn verschillende Tweets een klein overzicht aan zijn reacties:
- Gedurende de E3 wil Microsoft zich vooral richten op de hardcore game. Ze wachten echter niet tot juni, al in mei zullen ze met enkele aankondigingen komen. 'Mei moet een goede maand worden voor nieuws', aldus Spencer.
- Eén van de aankondigingen die Microsoft zal doen, waarbij nog onduidelijk is of dit voor of tijdens de E3 is, is met welke studio's Microsoft een samenwerking is aangegaan.
- Helaas, Spencer mag geen uitspraken doen over hetgeen waar Halo studio 343 Industries aan werkt.
- Spencer legt als volgt uit wat zijn algehele doel is voor 2014: “I feel like what we will show this year is stuff we are committed to, from top studios, for this year and future.”
- Eén van de potentiële aankondigingen van Microsoft kunnen we alvast doorstrepen: ze komen vooralsnog niet met een handheld. Ze leggen hun focus liever op de Windows Phone, tablets en mogelijke controller ondersteuning voor deze systemen. Wat ze wel zullen tonen op de E3 heeft in ieder geval een focus op de fans.
- Microsoft dacht erover na om de stem van Cortana te gebruiken voor hun E3 show, maar Spencer vond dit maar niets. Op de vraag of Cortana's stem ooit zijn weg zal vinden naar de Xbox One geeft hij aan dat hij het een leuke feature vindt bij de Windows Phone, maar dat hij het niet meteen wil overdrijven.
- Hoewel de Tokyo Game Show er een belangrijk podium voor lijkt hoeven we niet te wachten tot dit evenement alvorens we meer leren over de Japanse Xbox One titels.
- Een releasedatum voor de Xbox One versie van Minecraft zal binnenkort worden vrijgegeven.
- De rechten voor The Lost Odyssey liggen gecompliceerd, toch hoopt hij dat de RPG uit 2008 ooit aangeboden kan worden via Games on Demand.
- Details over ondersteuning voor externe opslag op de Xbox One volgen op een later moment.
- De reden dat we tot nu toe geen Battletoads sequel hebben gezien zijn terug te voeren op de factor tijd. Er zijn vele dingen die Microsoft wil opbouwen en alle studio's zitten momenteel vol met werk, inclusief een lange lijst met wat ze erna zullen doen. Omdat een game zo goed moet worden als mogelijk willen ze geen simplistische port uitbrengen.
[Upd.] In een andere Tweet laat Spencer nog weten dat we gedurende de E3 zowel aankondigingen krijgen van sequels als geheel nieuwe IP's. Van welke reeks zou jij graag een sequel zien?
|