Wekelijks openen tientallen miljoenen mensen hun krant om de nieuwste avonturen van striphelden als Garfield te beleven, maar het Internet beschikt eveneens over vele succesvolle strips die je kunt lezen als ontspanning. Wij bekijken alvast enkele favorieten!

The Trenches is een unieke samenwerking tussen Player Versus Player schrijver Scott Kurtz, en het team achter Penny Arcade, Mike Krahulik en Jerry Holkins. De strip vertelt het verhaal van Isaac Cox, een voormalige ontwikkelaar die een nieuwe job moet vinden. Hij gaat aan de slag als gametester, maar zijn nieuwe baan blijkt niet meteen eenvoudig. De serie belicht verschillende aspecten van game-ontwikkeling, maar focust vooral op de avonturen van de ongelukkige testers. Het hoogtepunt van de serie is dat elke strip wordt vergezeld door een waargebeurd verhaal uit de game-industrie. De verhalen geven een goede blik op het hele testgebeuren binnen de game-industrie, wat de ogen opent. Het gaat vaak om semilegale handelingen waaruit duidelijk wordt dat testers behandeld worden als afval. Er is bijvoorbeeld de meeting waar iedereen wordt uitgenodigd om te horen over de bonus, waarna verteld wordt dat deze bonus niet geldt voor de aanwezige testers.

Awkward Zombie is een wekelijkse webcomic van Katie Tiedrich die focust op haar favoriete games waaronder World of Warcraft, Mass Effect met een vrouwelijke Shepard, Zelda, Fire Emblem en Super Smash Bros. Ze figureert ook regelmatig zelf binnen haar comics, waarbij ze vaak wordt vergezeld door haar vriend Norrin. Ze presenteert zichzelf en haar lief echter niet als perfect, maar ze lacht juist meer met zichzelf. De comics bekijken de onderwerpen vanuit de meest absurde hoekjes, zoals lol trappen met de knappe personages van Fire Emblem of het feit dat Pokémon Breeders geen idee hebben hoe een ei ontstaat, ondanks het feit dat ze beweren Pokémon experts te zijn. Ze is ook zeer perfectionistisch, ze maakte op een gegeven moment zelfs een volledige strip om uit te leggen waarom ze in een vorige strip een detail van Animal Crossing had veranderd. Het toont haar liefde voor het bronmateriaal dat een deel van haar succes is.

Rare Candy Treatment is een Pokémon webcomic van Bumbazzle die focust op de wereld van Pokémon, waarbij veelal gekozen wordt voor zwarte humor. De serie bekijkt namelijk de duistere kant van de Pokémon wereld vanuit een humoristische hoek. Er wordt bijvoorbeeld gelachen met een Hypno die de vaardigheid Insomnia heeft. Hij kan niet slapen tijdens gevechten, maar ook 's nachts lukt het hem niet… Er wordt ook gelachen met de ecologische gevolgen van het kweken van Pokémon, in het bijzonder het feit dat je vreemde Pokémon introduceert in een fragiel ecosysteem. Het absurde gegeven dat Alakazam slimmer is dan de beste schaakcomputers, maar geen vijfde zet kan leren is ook voer voor een grap. Het bestudeert ook de waarheid van de PokéDex: de MythBusters bekijken bijvoorbeeld of een Machamp echt duizend slagen kan geven in enkele seconden. De combinatie van de schattige Pokémon met de zwarte humor geeft een uniek resultaat dat zeer goed gesmaakt wordt.
|