Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
01 Mei 2025 
(1) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(7) 
30 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(1) 
29 April 2025 
(1) 
(0) 
(4) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
28 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
27 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
25 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
24 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
23 April 2025 
(0) 
(3) 
22 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
21 April 2025 
(1) 
(6) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
19 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
18 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
17 April 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
16 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(3) 
15 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
14 April 2025 
(0) 
(0) 
(7) 
13 April 2025 
(1) 
(4) 
12 April 2025 
(4) 
(2) 
11 April 2025 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
10 April 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
09 April 2025 
(0) 
(3) 
(8) 
(0) 
(0) 
08 April 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(2) 
(0) 
(10) 
(1) 
(0) 
07 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
06 April 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
04 April 2025 
(3) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
03 April 2025 
(8) 
(0) 
(0) 
02 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
Gamed Gamekalender Mei 2025
Lost Records: Bloom & Rage - Tape 2
Croc: Legend of the Gobbos
Gamed Gamekalender April 2025
Feature:

Retro Feature: Dendy Junior


Door Redneckerz op 24-11-2013 om 14:24
Bron: Gamed

Vandaag besteden wij aandacht aan een NES die anno 2013 nog steeds te koop is, onder andere in Rusland. Over welk apparaat hebben wij het? Ik stel u voor aan de Dendy Junior.



Dit is de doos zoals ik hem uiteindelijk binnenkreeg. De bekende zwaaiende olifant staat anno 2013 nog steeds op de doos vermeld, waarmee men graag wilt wijs maken dat je hier nog met een ''authentieke'', voor zover een kloon van een NES authentiek kan zijn, Dendy te maken hebt. Wat uiteraard veel meer opvalt is de foto van de motor, die je gelijk in het gezicht wordt geduwd. Kenners zullen herkennen dat op deze foto MotoGP rijder Valentino Rossi zit, wiens motor nummer altijd 46 was. Het is kenmerkend voor het low budget gehalte die deze klonen vandaag de dag hebben, daar bedrijven de mafste logo's en plaatjes in de doos verwerken teneinde je het idee te geven dat de console dat allemaal waar kan maken. Het alien logo vertelt mij dat deze versie van de Dendy gemaakt is door NewGame.


Ziehier de Dendy in zijn aangesloten ornaat. Verschillende kleuren die je tegemoet komen. De console is bijzonder licht te noemen. Op de website van NewGame lees ik dat deze slechts 300 gram weegt, dus je zal zeker geen spieren kweken met een Dendy.


De controller. Werkelijk een hoogtepunt als het om goedkoop materieel gaat. De controller is vederlicht en de start/select knoppen worden bijeengehouden door een rubberen knop. Al spelende voelt het net alsof deze knoppen zo uit de controller kunnen schieten. De overige knoppen zijn wel degelijk, hetzij wel gemaakt van goedkoop plastic. Minder vrolijk word ik van de controller kabel. Een ontzettend dun en priegelig kabeltje zorgt voor de communicatie tussen controller en console, en het geheel ziet er zeker niet stevig uit. Met mate gebruiken dus.


Een famiclone zou geen famiclone zijn als het geen cartridge slot had. Dus bij deze. Elke NES cartridge zou hier in moeten passen, maar dit was helaas niet te testen aangezien er al 104 ingebouwde games zijn inbegrepen en er geen cartridges bij zaten. Ook het vermelden waard zijn de Engelse instructies die bij de aan/uit en reset knop op de console staan. Blijkbaar hebben de Russen gedacht dat deze console ook wel door anderstaligen zouden worden gekocht.


Met afstand het meest nutteloze stuk accessoire dat bij elke Dendy zit inbegrepen: De lightgun. Geloof me, deze ga je nergens voor gebruiken. Welgeteld twee van de 104 ingebouwde games (Waaronder het bekende Duck Hunt) ondersteunen deze lightgun. En ook hier geldt: Vederlicht, dunne communicatie kabel. Het is vooral 1 grote hoop plastic. Het model pistool wat ze hiervoor hebben gebruikt is wel erg mooi, maar aangezien de lightgun er best realistisch uitziet lijkt het mij geen goed idee dat je hiermee over straat gaat lopen. Je zal nog maar eens worden opgepakt met dit op zak..


Zet je eenmaal de console aan, dan krijg je dit te zien. ''104 in 1'' schreeuwt het je tegemoet. Vraag mij niet wat de twee honkballers op dit plaatje moeten voorstellen, want het is totaal niet relevant. Waarschijnlijk bedoeld om toch maar iets te zien hebben. Om het menu te zien, moet je overigens op Start drukken, waar ik pas na een tijdje achterkwam omdat ik dacht dat het menu vanzelf tevoorschijn zou komen. We zijn teveel gewend tegenwoordig.


En inderdaad, er zijn 104 games ingebouwd, die allemaal op te starten zijn in dit (summiere) menuutje. Het zijn ook niet de minste games: 1942, Bomberman, zelfs Contra is van de partij. Dat zijn allemaal redelijk grote games te noemen. Er zijn slechts een paar piratengames, waarvan Arabian de meest prominente is. Het verschil tussen een piratengame en een originele game is ook duidelijk te merken, daar Arabian vrijwel onspeelbaar is terwijl je met Contra prima uit de voeten kan. Ook zijn sommige games in het Chinees, wat voor de gemiddelde Nederlander natuurlijk hocus pocus is. Het aanbod is divers, varierend van race games tot spelling games tot actie games tot platformers. Vooral Contra-achtige games en Tyrian-achtige games zijn van de partij, maar er is voor iedereen wel iets leuks te vinden.


Onder andere het welbekende Arkanoid staat erop. Qua geluid moet ik zeggen dat deze Dendy best goed zijn werk doet voor een kloon. Naast de bekende biepjes worden ook de digitale samples die bij Arkanoid horen ondersteund en kan je dus genieten van alle geluidseffecten zoals deze vroeger te horen waren. Deze game deed mij ook realiseren dat Arkanoid vroeger aartsmoeilijk moet zijn geweest, aangezien je vrijwel geen tijd hebt om van de ene kant naar de andere kant met je board te gaan.


En uiteraard is Super Mario Bros ook van de partij. Ironisch genoeg viel mij op dat in het tweede level een deel van de muziek vrolijk wordt overgeslagen, daar de drums dan volledig afwezig zijn. Ach, je kan ook niet al teveel verwachten van een famiclone. Concluderend moet ik zeggen dat dit gehele pakket veel waar biedt voor zijn geld (ongeveer 25 euro). Het voelt inderdaad allemaal wat goedkoop aan en waarom die lightgun erbij hoort, zal ik ook wel nooit begrijpen, maar je hebt voor dit geld wel een leuke, goedkope, en energiezuinige console in huis, en met 104 games zal je je niet gauw vervelen.
Pagina: 1 | 2


14:24  Ace Attorney Dual Destinies toont DLC
12:59  Persona 5 eindelijk naar PlayStation 3
 Reacties (0)
Geen reacties gevonden

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Retro Feature
Type:
Feature
Releasedatum:
Niet
Ontwikkelaar:
Gamed
Uitgever:
Gamed
Media:
Geen media gevonden