Terwijl XCOM: Enemy Unkown bijna in de winkels ligt is het angstvallig stil rondom XCOM, een shooter binnen de bekende franchise. Mogelijk komt deze stilte door een verandering in de richting van de game.
Nieuwe geruchten vertellen dat de spel nog wel zijn setting in de zestiger jaren heeft behouden, maar dat de prequel binnen de serie een third-person squad-based shooter in de stijl van SOCOM is geworden. Als speler sturen we hier een team van agenten aan die we verschillende acties mee kunnen geven. Het spel zou verder nog altijd in ontwikkeling zijn bij 2K Marin, de mannen achter BioShock 2.
Opvallend is verder dat in een vragenlijst van de game mentie is gemaakt van de Xbox 360 en PlayStation 3, maar niet van de PC. Eén van de vragen is verder hoe mensen aan kijken tegen het uitbrengen van XCOM als een downloadable game voor dertig dollar, in tegenstelling tot een game die in de winkels verschijnt voor zestig dollar.
Onderstaand zouden de eerste beelden te zien zijn van de vernieuwde richting die de game heeft gekozen.





|