Het is inmiddels vrijwel niet meer weg te denken bij een game: downloadable content. Het is een manier om je game-ervaring te verlengen, maar nog niet iedereen lijkt hiervoor warm te lopen.
De NPD Group deed binnen Amerika namelijk onderzoek naar het percentage console gamers dat (meer dan) eens downloadable content voor een game heeft binnen gehaald. Uit dit onderzoek kwam naar voren dat slechts zes procent van de gamers met een console dit wel eens heeft gedaan, een aantal dat toch behoorlijk laag lijkt te liggen.
Verder onderzoek wijst één van de redenen aan: 75 procent van de Amerikaanse gamers boven de dertien hebben hun console niet met internet aangesloten of hebben de afgelopen drie maanden geen content gedownload (elders in het onderzoek is overigens te lezen dat de helft van het aantal console gamers verbonden is met het internet). Bij de PC en Mac ligt dit aantal zelfs nog nog hoger, namelijk op 85 procent. Om het overzicht compleet te maken: bij de smartphones lag het aantal op 96 procent en bij apparaten met een internetfunctie (denk aan Apple TV, Blu-Ray en Roku) komt het zelfs niet hoger dan 98 procent.
In een verklaring geeft het bedrijf aan dat veel gebruikers het bovenstaande vooral gebruiken om te internetten, hun e-mail te bekijken of andere basisacties uit te voeren. Toch ziet de toekomst er rooskleuriger uit: steeds meer apparaten hebben een online functie en Blu-Ray spelers dalen steeds meer in prijs. De digitale groei is verder vooral toe te schrijven aan games, denk aan services als Xbox Live, het PlayStation Network en Nintendo's Wi-Fi. Ook de TV's met een connectiviteit met het internet nemen in populariteit toe binnen Amerika.
|