Review: The Lord of the Rings Online
Door Cor op 10-05-2007 om 09:57
|
Bron: Gamed
|
Middle-Earth, de wereld die door Tolkien is geschapen, spreekt al lange tijd tot de verbeelding. Zijn bekendste werk dat zich in deze wereld afspeelt, is toch wel The Lord of the Rings. Na de komst van de films zijn er al tal van games geweest waarin we ons in Middle-Earth konden wanen. Sinds kort is daar ook een MMORPG bij gekomen.
In Middle-Earth hebben zich tal van epische verhalen afgespeeld, en dat is in LOTRO niet veel anders. Het volgen van een verhaal is een groot onderdeel van de game. De intro, waar je leert hoe het spel werkt, is tevens het begin van een hoofdquest die je door de game heen volgt. Je begint in een instance, een speciaal gebied waar je alleen speelt, en het grote verschil van zulke instances met de buitenwereld is dat de NPC’s zelf nu ook allemaal dingen doen en het verhaal zich dus voor je ogen afspeelt. Na afloop van de instance kunnen er cutscenes voorbij komen waarin het verhaal verder wordt uitgelegd. Als je de verhaallijn volgt, zul je meerdere keren zulke instances tegenkomen, welke op zich niet moeilijk zijn, maar wel erg leuk om te doen. Er bestaan ook instances voor fellowships (in andere MMO’s parties genoemd) en raids, maar deze zijn wat minder verhaalgebonden. Afgezien van de instances zul je ook tijdens het volgen van de quests heel veel gesprekken volgen waarbij er veel interessante geschiedenissen voorbijkomen. Als je gewoon wilt questen kun je de gesprekken overslaan en alleen de quests volbrengen, maar voor hen die zich graag verdiepen in de wereld is er meer dan genoeg te vinden en blijkt dit aspect ook goed bedacht en uitgewerkt te zijn.
Een online game verschilt van normale games doordat het online is, en je dus met andere spelers samen moet spelen. Deze andere spelers kunnen een game maken of breken, en de spelersgemeenschap is dus erg belangrijk voor het welslagen van een MMO. De gemeenschap die LOTRO speelt is over het algemeen een vriendelijke en behulpzame groep mensen. Als je een vraag hebt of aangevallen wordt door iemand die jij niet aankan, springt er snel iemand bij, wat zorgt voor een plezierige speelervaring.
In de hands-on heb ik al eens het player versus player (PVP) systeem beschreven. Hoewel je het grootste deel van de game tegen de omgeving vecht (PVE, of player versus environment), heb je de mogelijkheid om tegen andere spelers te spelen via monster play. Wanneer je level tien hebt bereikt, kun je op een bepaalde plek een monster speler aanmaken. Dit is een level vijftig karakter dat in dienst staat van Sauron en in een apart gebied wordt geplaatst. In dit gebied kun je gewoon quests doen, maar nu met het grote verschil dat je andere spelers tegen het lijf kunt lopen, spelerkarakters die al boven level veertig zijn geraakt. Het is een interessant systeem, maar doordat het zich in één gebied afspeelt ook erg beperkt. Het is dan ook de vraag hoe goed het uiteindelijk gaat werken. Nu is daar nog weinig over te zeggen, toen ik het uitprobeerde was het gebied praktisch verlaten en had het dus weinig nut om daar lang te blijven. Wanneer er echter meer spelers komen die een hoog level bereikt hebben, kan het nog wel een leuke vorm van PVP worden, ook omdat je door eraan mee te doen bepaalde tijdelijke bonussen kunt vrijspelen voor je hoofdkarakter.
Op het gebied van geluid is er niet zo heel veel te melden. Hoewel het volstaat is het niet altijd even goed. De muziekjes zijn soms leuk, maar soms ook enkel achtergrondgeluid. Voor de geluidseffecten geldt hetzelfde. Over het algemeen klinken ze wel goed, maar soms vraag je je ook af wat een geluidje precies moet voorstellen. De weinige stukjes gepraat zijn dan wel weer goed gedaan. Gelukkig is er een goedmakertje, de methode om je eigen instrument te kopen en te musiceren door een aantal knoppen in te drukken. Vooral in de steden kom je genoeg spelers tegen die bezig zijn een liedje te spelen, en je zult veel bekende deuntjes horen. Het draagt verder niets bij aan de game, maar het is wel een leuk extraatje.
Een nadeel van de game is dat er nog wel wat bugs zijn achtergebleven, hoewel deze over het algemeen klein zijn. Zo zul je wel eens wanneer je een bepaalde actie probeert te doen de foutmelding ‘general error’ zien. Wat er precies misgaat is onduidelijk, maar het zorgt er wel voor dat de actie die je probeerde te doen, niet werkte en je deze nog eens moet uitvoeren. Ook kon ik een bepaalde quest niet afmaken omdat het personage waar ik mee moest praten niet wou reageren. Dit was blijkbaar een bekend probleem omdat de mensen die om me heen stonden wisten te vertellen dat deze figuur waarschijnlijk weer een reset nodig had. Verder viel een medespeler van mij weg toen we geteleporteerd moesten worden naar een instance omdat de game bij hem ineens crashte. Hoewel dit soort fouten heel erg weinig voorkomen is het wel duidelijk dat er nog wat dingen gepatcht moeten worden. Tegenover deze technische foutjes staat wel dat het spel heel erg vlot loopt, ook op de wat oudere pc’s. De game gaat wel wat trager wanneer je een stad binnenloopt waar veel andere spelers zijn, maar voor het grootste deel kun je een hele goede framerate behalen.
The Lord of the Rings Online is een heel leuke MMORPG geworden. Veel elementen zijn geleend van andere online RPG’s, voornamelijk World of Warcraft, maar LOTRO verbetert veel dingen en brengt het allemaal in de stijl van Middle-Earth. Dit is zeker één van de betere MMO’s, en voor liefhebbers van het genre een aanrader. Ook fans van Tolkien zullen het in LOTRO goed naar de zin hebben, zij kunnen nu eindelijk de wereld van binnenuit ontdekken. Voor World of Warcraftspelers die zich in WoW nog goed op hun plek voelen heeft de game niet veel extra’s te bieden, maar voor hen die er een beetje op uitgekeken raken is LOTRO een heel nieuwe ervaring.
|
Pagina:
1
|
2
|
Beoordeling
Gameplay |
90 |
Sound |
85 |
Graphics |
92 |
Replay |
90 |
Eindelijk is Middle-Earth voor iedereen toegankelijk.
|
90 |
|
|
|
10:04 Nintendo verhuis bevestigd
09:20 The Simpsons game toont zich zelf
|
Reacties (11) |
|
Pagina:
1
|
|
Devilly
op 10-05-2007 om 10:00
[Niv: 275 / Exp: 13756]
|
Gamed bedankt! Gamed bedankt! Gamed, gamed, gamed bedankt!
Ik ga 't niet lezen, ik ga het zelf wel uitvinden (ik heb hem nog niet helemaal aan de praat, maar ik denk dat 't wel gaat lukken  ).
|
|
marino
op 10-05-2007 om 10:45
[Niv: 90 / Exp: 4520]
|
mooi, ik ben da boeken aan het lezen
|
|
Gast (213.93.175.xxx)
op 10-05-2007 om 11:37
|
dit spel is zo vet he :D ik had het gelijk gekocht op de releasedag en het is echt gruwelijk, met een eigen kinship enzo
|
|
Gast (89.98.22.xxx)
op 10-05-2007 om 13:12
|
Ik vind het persoonlijk een hoge score. De game verveeld mij snel, maar aan de andere kant ik ben ook een old skool MMO speler, dus ik ben erg kritisch wat MMO's betreft sinds ik redelijk hoge standaards gewend ben.
(Uiteraard is dit maar mijn mening :))
|
|
Radiance
op 10-05-2007 om 16:44
[Niv: 8 / Exp: 409]
|
Ik ben blij dat Codemasters heeft geprobeerd dat eindeloze en domme grinden te minimaliseren. Wat een onzin die eindeloze raids ook in WoW.
LotRO: ook voor de vredelievende gamer (sort of)
Ik vind het wel jammer dat je personages servergebonden zijn. Als je bekenden hebt die op een andere server zitten, en je wilt met hun spelen, moet je met een nieuw personage beginnen op de andere server.
Gewijzigd door Radiance op 10-05-2007 om 16:51
|
|
Gast (194.122.141.xxx)
op 10-05-2007 om 16:50
|
The Chronicles of Spellborn schijnt ook te gek te zijn. Ook zonder het oeverloze gegrind, wel veel quests die daadwerkelijk story-driven zijn, e.d.
Weet iemand wanneer die MMO nou uitkomt?
|
|
im2
op 10-05-2007 om 18:14
[Niv: 574 / Exp: 28719]
|
Zeker leuk spel, alleen nogal duur
|
|
Urkie
op 10-05-2007 om 21:46
[Niv: 71 / Exp: 3527]
|
Dat is het zeker um2duvi ik heb laats bij de intertoys zo'n gamecard gezien alleen die koste 30 euro voor 60 DAGEN!!!
|
|
Gast (85.145.245.xxx)
op 14-05-2007 om 15:35
|
hmm als ik hem koop heb ik 3 MMORPG's WoW en GW en dan ook nog LOTR :P
|
|
Radiance
op 14-05-2007 om 15:59
[Niv: 8 / Exp: 409]
|
@Urkie:
Tja, die MMORPG's kosten idd allemaal geld. En helaas niet zo weinig ook  Bij WoW is dat ook 13 euro per maand (goedkoper als je langer koopt).
Alleen Guild Wars is gratis
Gewijzigd door Radiance op 14-05-2007 om 15:59
|
|
Sentinel
op 15-05-2007 om 05:17
[Niv: 27 / Exp: 1341]
|
Besteld
Gewijzigd door Sentinel op 18-05-2007 om 00:35
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|