De Pokémon franchise bestaat tien jaar en in dat decennium zijn er al heel wat titels verschenen. Dit jaar krijgt de Nintendo DS in Europa en Amerika Pokémon Diamond en Pearl te verwerken, twee games waarin je alle Pokémon moet kunnen vangen. Op 26 juli kunnen we aan de slag.
De online mode heeft net zoals de offline multiplayer twee doelen, je kunt ruilen met anderen en je kunt vechten met anderen. Vechten met andere mensen gaat echter enkel via het Friend Codes systeem, eens je een Friend Code hebt van een vriend kun je aan de slag tegen een ander. Deze gevechten verlopen net zoals in de singleplayer, maar je kunt wel praten tegen de tegenstander via voice-chat. Het is onmogelijk om hier online te gaan als je geen Friend Code hebt. Offline heb je natuurlijk geen Friend Code nodig, met de Poketch vind je snel Pokémon trainers die in je buurt zitten. Deze gevechten kun je wel volop aanpassen, je kunt bijvoorbeeld een maximumlevel instellen. Via deze Friend Codes kun je ook gemakkelijk ruilen met andere trainers.
Ruilen met wildvreemden gaat via de Global Trade Station, deze gaat open na het verdienen van je eerste badge. Als je de Global Trade Station binnengaat kun je de naam ingeven van de Pokémon die je zoekt waarna je een lijst voorgeschoteld krijgt van mensen die deze Pokémon willen ruilen. Zij worden vertegenwoordigd voor NPCs, door op die NPCs te klikken zie je wel Pokémon ze willen in ruil voor hun Pokémon. Als jij deze Pokémon hebt, kun je de ruil regelen. Hiervoor moet de andere speler niet eens online zijn. Zelf online een Pokémon aanbieden gaat natuurlijk ook, je stelt gewoon in welke Pokémon je kwijt wil en welke Pokémon je wil. Op deze manier kun je dus op zoek naar die ene Pokémon die je nog mist, maar legendarische Pokémon zul je hier niet echt vinden.
De Battle Tower die we ook al zagen in vorige delen, is terug, maar is nu uitgebreider. Je kunt data downloaden voor verschillende kamers waar je het dan opneemt tegen NPCs. Achteraf krijg je een rang toegekend en wordt je score toegevoegd op een online rangschikking. Hierbij worden je Pokémon wel gelimiteerd tot level 50 zodat iedereen theoretisch gezien met gelijke wapens vecht. Deze mode zal hopelijk nog heel wat speeltijd toevoegen na het einde van de game, het lijkt perfect om je team Pokémon te testen tegen de wereld want om die nummer 1 plek te behalen, zul je waarschijnlijk toch echt van goede huize moeten komen.
De graphics en de muziek zijn tussen de originele Pokémon Blue en Red en Pokémon Emerald natuurlijk serieus vooruitgegaan, maar echt de hardware tot zijn limiet duwen zat er nooit bij. Ook op de Nintendo DS zal Pokémon niet de mooiste game worden, maar er is wel een duidelijke vooruitgang. De game wordt een mix tussen 2D en 3D graphics, waarmee dit het eerste semi 3D deel in de serie wordt. Bij het verschijnen van de Pokémon zijn er leuke animaties, net zoals voor hun aanvallen. Qua muziek verandert er weinig, dezelfde oude deuntjes zullen terugkomen, hopelijk in hogere kwaliteit dan bij voorgaande versies. Men belooft nu wel een verschillend themamuziekje voor alle steden en gebieden dus misschien wordt het dit keer wel leuk om met geluid te spelen.
De game lijkt een topper te worden voor de fans,door alle elementen uit vorige games te combineren om een zeer goede Pokémon ervaring te worden. Vernieuwend lijkt de game echter niet te gaan worden, grote veranderingen zijn er niet doorgevoerd, zodat men geen fans verliest. Mensen die de formule beu zijn, hoeven dus niet te verwachten dat deze nieuwe Pokémon titel veel verandering gaat brengen. De nieuwe interface lijkt wel een hele verbetering en de combinatie van twee schermen maakt alles wat duidelijker, waardoor het spelplezier hopelijk nog hoger zal liggen.
|