Wanneer een ontwikkelaar zich waagt aan een filmlicentie, dan is dat eigenlijk altijd voor een aankomende film. Rockstar Games durft wel een risico te wagen en pakt een film uit 1979 om een game aan te koppelen. Of dat verstandig is, lees je in deze review.
Het hoofddoel van de game zouden we wel het slopen kunnen noemen. In vrijwel elke missie kom je andere bendes tegen waarmee afgerekend dient te worden. De setting waarin je dit doet biedt gelukkig voldoende variatie. Zo zal de ene keer het clubhuis van The Warriors aangevallen worden door een andere bende en reis je een ander keer weer naar een bende af omdat deze The Warriors zwart hebben gemaakt via de media. Het knokken is dan uiteraard het middel om respect af te dwingen.
Dit vechten deed mij heel erg denken aan de Def Jam games, en dat is zeer positief te noemen. Om een voorbeeldje te noemen; stel dat je in een café tegen een bende aan loopt dan kan je er voor kiezen om een bendelid te pakken en deze door een tafel te gooien. De tafel, waar onder andere flessen op stonden, breekt in stukken en laat planken op de vloer achter. Het is nu mogelijk om een fles of stuk hout te pakken en hiermee je tegenstander te lijf te gaan. Dit is slechts een klein voorbeeld van objecten welke je kunt oppakken, je kunt alles in je omgeving namelijk in je voordeel gebruiken. Gooi bijvoorbeeld eens iemand met zijn hoofd tegen een muur in plaats van door de kamer en je hebt een idee in welke mate je schade aan kunt richten.
Hoewel het vechtsysteem dus een positief gevoel heeft zou het wat eentonig zijn om tien uur lang (zo lang duurt het om het hoofdverhaal te spelen) alleen maar klappen uit te delen. Gelukkig zijn er ook genoeg missies die hier variaties op bieden. Zo is één van de bendeleden binnen The Warriors, niet geheel ontoevallig Rembrandt geheten, een goed schilder. Denk hierbij niet dat hij met een ezel en doek het landschap gaat schilderen, het gaat er om dat je het Warriors logo met een spuitbus op de muren zet.

Het is echter niet zo dat Rembrandt een oneindige spuitbussenvoorraad in zijn broekzak heeft. Spuitbussen zullen gekocht moeten worden en hiervoor moet geld verdiend worden. Nou ja, verdiend is waarschijnlijk niet de juiste benaming. The Warriors zijn namelijk niet het type dat van half 9 tot half 6 naar hun werk gaan, die hebben hun eigen manieren om aan geld te komen. Een autoradio stelen of een winkel binnen vallen is natuurlijk een veel snellere manier om aan je geld te komen, en dan heb ik het nog niet eens over het beroven van mensen op straat. Ieder van deze manieren om aan geld te komen vergen een andere aanpak, de variatie blijft dus gewaarborgd.
Let er echter wel altijd op dat omstanders de politie niet inschakelen of dat je in vijandig gebied winkels binnen valt, voor je het weet heb je een heel korps of bende aan je kont hangen. Het is dan ook af en toe beter, hoewel het een stuk minder stoer is, om hard weg te rennen in plaats van de confrontatie aan te gaan met een groep die vier keer zo groot is. Sommige missies zijn hier ook specifiek voor ingericht, dan zul je bijvoorbeeld moeten sneaken of vanaf een zijaanzicht moeten rennen en springen om uit de klauwen van andere bendes te blijven.

Met het geld wat je jezelf door stelen eigen maakt kun je de eerder benoemde spuitbussen kopen, maar ook levens. Wat je precies koopt om jezelf leven in te snuiven mag je zelf verzinnen.
Variatie alom
Zoals beschreven zijn er vele manieren om aan te vallen. Gelukkig doe je dit vrijwel nooit alleen, er zijn namelijk regelmatig andere leden van The Warriors die je bij staan. Deze kun je simpele instructies geven die goed uitgewerkt worden. Zo kun je er bijvoorbeeld voor kiezen dat ze je dekken wanneer je net het Warriors logo op een muur staat te kalken of je laat ze de hele omgeving aan gort slaan. Wat ik wel als nadeel ervaarde was de plaatsing van deze commando's op de controller. Dit doe je namelijk door je linker stick in te drukken en met de rechter stick een actie te kiezen waarna je de linker stick weer los laat. De linker stick wordt echter ook gebruikt om te lopen, dus als je deze iets teveel indrukt geef je soms een commando mee welke op dat moment niet bedoeld was. Het zorgt nooit voor problemen, maar het is even wennen om je team goed aan te sturen.
|