Voor gok-, drugs- en alcoholverslaafden bestaan er al ziekenhuizen om de mensen af te helpen van hun verslaving. Ook gameverslaafden verdienen dit soort hulp, zeker in China waar er veel gamers zijn en de toekomst onzeker lijkt voor jonge mensen.
Met 94 miljoen mensen, ongeveer 7% van de bevolking, heeft China de tweede grootste online community na de Verenigde Staten en het is niet ondenkbaar dat in de nabije toekomst ook de VS wordt voorbijgestoken. Onder die 94 miljoen mensen zijn er dan ook mensen die verslaafd zijn aan games of het internet.
In het ziekenhuis worden vooral mensen behandeld die verslaafd zijn aan MMORPGs en daardoor constant achter hun PC zitten. Het gaat hier vooral om mensen tussen 12 en 25 jaar wiens schoolwerk, sociaal leven en gezondheid zwaar lijdt onder deze situatie.
Daarom past de kliniek de zwaarste methodes toe om de patiënten binnen een periode van 15 dagen te genezen. Zo wordt er onder andere elektroshock therapie toegepast. De behandeling kost $48 per dag in een land waar het inkomen ongeveer $20 per week is.
|