Met Too Human leek een negatieve spiraal ingezet te zijn voor ontwikkelaar Silicon Knights, het project werd groots aangekondigd maar wist slechts weinigen te overtuigen.
Het laatste project van de studio, X-Men: Destiny, leek deze negatieve spiraal voort te zetten. In een feature op Kotaku is te lezen dat er momenteel nog slechts vijf medewerkers actief zijn, waaronder president Denis Dyack.
Voormalig medewerkers verklaren dat Dyack voornamelijk bezorgd was over de ontwikkeling van een Eternal Darkness 2 demo en daardoor weinig aandacht gaf aan het polijsten van de X-Men titel voor Activision. De anonieme bronnen melden dat veertig procent van het totale personeelsbestand op de demo werd gezet, zonder dat Activision hier vanaf wist.
quote: “At SK, publishers are viewed with an extremely adversarial perception. Instead of a symbiotic relationship, it was essentially parasitic. The less Activision knew about the goings-on at SK, the easier it was for Denis to spin his web of warped reality with them.”
Een andere voormalig medewerker laat weten dat de ontwikkelaar aan Activision vroeg om de game uit te mogen breiden, hetgeen afgewezen werd omdat ze al meer dan 35 procent van het budget hadden gebruikt. Op dat moment besloot Activision Silicon Knights als ontwikkelaar openbaar te maken aan het publiek, waardoor ze gedwongen werden om zes dagen per week en minimaal tien uur per dag te werken om hun naam niet te grabbel te gooien.
X-Men: Destiny verscheen uiteindelijk in september 2011 en was zowel financieel als kritisch geen succes. Spoedig erna werden 45 medewerkers ontslagen nadat een ander project geannuleerd werd.
|