De komst van Xbox Live heeft online gaming op de consoles een grote sprong gemaakt. Met de ontwikkeling van Live en andere services is de digitale markt sterk gegroeid, zelfs zo sterk dat sommige games enkel online aan te schaffen zijn.
Ontwikkelaar Foundation 9, bekend van Super Street Fighter II Turbo HD Remix en de Doctor Who adventure series hebben in ieder geval vertrouwen in de digitale toekomst. Zij schatten dat zo ongeveer 30% van alle Xbox 360 gebruikers wel eens het één en ander online op Xbox Live aanschaft. Dit zouden zo'n 16 miljoen mensen kunnen zijn, afhankelijk naar welke verkoopcijfers je kijkt.
Het PlayStation Network is volgens hen nog niet zo groot en daarom is er dan ook nog geen data van beschikbaar. Echter, hoewel het aantal gebruikers kleiner is en het niet even populair is als Live ziet men de service toch groeien.
Met de ogen gericht op de toekomst durft Foundation 9 dan ook al te zeggen dat de hele industrie zich richting de online services beweegt. Xbox Live en het PlayStation Network zouden zich dan ook in een goede positie bevinden. Wat jullie?
|