Review: Mafia II
Door NickPeters op 05-09-2010 om 15:06
|
Bron: Gamed
|
Het leven van een maffiosi gaat niet altijd over rozen. Ben je succesvol, dan ben je een doelwit en faal je dan ben je een wandelend lijk. Uit voorzorg neem je een voorproever mee wanneer je spaghetti naar binnen wilt werken, want je weet nooit wanneer die rivaliserende familie een slag op je probeert te slaan. Zo ook in Mafia II, waar we Vito Scaletta onder de knoppen krijgen. Al op jonge leeftijd geïmponeerd door mensen die het al gemaakt hadden in deze smerige verraderlijke onderwereld. Laat me je meenemen naar 1945.
Mafia II introduceert de speler in de onderwereld van de Italianen omstreeks de jaren veertig en vijftig. Amerika is een magneet voor immigranten, zo zoekt ook de familie van Vito Scaletta het geluk in dit beloofde land. Hier leert hij Joe kennen en de twee brengen hun jeugd door als echte boefjes. Kleine boefjes worden groot en uiteindelijk krijgt Vito het voor elkaar om tijdens een wat serieuzere klus gepakt te worden door de politie. De overheid dwingt hem het leger te helpen gedurende de oorlog in Italië. Tijdens ziekteverlof weet Joe hem echter uit deze situatie te helpen en zo start het avontuur van twee jeugdvrienden.
Om niet teveel te spoilen probeer ik het verhaal zoveel mogelijk te laten voor wat het is, maar wees gewaarschuwd. De game is erg missie- en verhaallijn gericht. Alles speelt zich af in de stad Empire Bay, waar alle Italiaanse immigranten aankomen. Vito begint na zijn diensttijd met het opknappen van kleine, minder belangrijke klusjes. Later in het spel worden Vito zijn verantwoordelijkheden en risico’s steeds groter. Het spel laat de duistere wereld van deze maffioso zien, zonder een blad voor de mond te nemen. Je zult flink aan moeten poten om je te bewijzen. Deze missies zijn op zich erg leuk om door te spelen en variatie is er zeker te vinden.

De game biedt ons namelijk drie verschillende elementen. Zo heb je de geweldige vuurgevechten binnen gebouwen. Dit zijn de meest intense missies. Terwijl je jezelf schuil houdt achter een omgevallen tafel suizen de kogels je om de oren. Vervolgens is het nog zaak om erachter te komen waar het vijandelijk vuur vandaan komt. Het draait vooral om timing, want wanneer je te vroeg of te laat je schuilplaats verlaat kan het ineens afgelopen zijn. Veel kogels heeft Vito namelijk niet nodig om dood te gaan. Hierdoor hebben deze missies vaak meerdere pogingen nodig, maar door de funfactor is dit niet erg.
Het tweede element is stealth. In sommige situaties is het beter om je hoofd te gebruiken en zo stil mogelijk je vijanden uit te schakelen. Alhoewel dit niet heel diep is uitgewerkt is het een welkome afwisseling. Op een enkele keer na is een stille aanpak echter nooit echt nodig en je kunt het element dus nagenoeg negeren. Toch werkt het in je voordeel. Wanneer je je achter een bewaker bevindt is het mogelijk deze op een stille manier om te brengen. Het scheelt een hoop gezeik en is bovendien nog leuk om te zien ook.
Het derde en laatste element is het gebruik van je vuisten. Vito moet gedurende het spel nog wel eens een mep uitdelen en gelukkig is het systeem dat gebruikt wordt uitermate goed uitgewerkt. Hoewel de camera nog wel eens in de weg wil zitten is het heerlijk om te zien hoe je je tegenstanders tegen de grond werkt. Met de keuze uit een zware of lichte aanval kan leuk gecombineerd worden en door te ontwijken kun je gelijk een knal terug verkopen. De aanvallen zien er dynamisch uit en vervelen nooit. Het is eigenlijk jammer dat in deze onderwereld zo snel naar het schietijzer gegrepen wordt…

Op deze manier werk je door Mafia II heen. Het is zonde dat er buiten deze missies zo weinig te doen is in Empire Bay. Je kunt een winkel beroven, maar kunt weinig met het geld dat je ermee verdient. Zelf heb ik maar één keer een wapen in de winkel gekocht, daarna pakte ik alles van vijanden en hoefde nooit terug te keren om mijn arsenaal uit te breiden. Er zijn kledingwinkels zonder een aantrekkelijke collectie, waardoor je ook hier snel op uitgekeken bent. Het spel lijkt zich echt gefocust te hebben op het verhaal en hebben hierdoor te weinig uit de stad weten te halen. Toch rij je er veel in rond. De missies verplichten je namelijk constant kilometers af te leggen om het volgende (vuur)gevecht aan te gaan of verder te gaan met het verhaal uit te diepen. Zo valt het juist op hoe slecht deze stad tot zijn recht komt.
Rondrijden in voertuigen is wel een aangename bezigheid. De auto’s zien er authentiek uit en geven je echt het gevoel in een jaren ’50 film te zijn beland. Take Two heeft 34 wagens in de game gepropt en dit is een behoorlijk aantal als je naar de tijd kijkt waar het zich allemaal afspeelt. Van luxe cabrioletten tot lelijke rammelbakken, het past allemaal perfect. Bovendien is er de mogelijkheid je auto te tunen om nog meer uit je motor te halen. Kijk wel uit, want als je te hard rijdt zal de politie de achtervolging inzetten. Vandaar de geweldige keuze voor een limiet-schakelaar. Drukt de speler op A dan kan hij of zij niet harder dan de maximale toegestane snelheid rijden. Geen zorgen voor jou, geen zorgen voor de politie.
|
Pagina:
1
|
2
|
Beoordeling
Gameplay |
93 |
Sound |
89 |
Graphics |
90 |
Replay |
60 |
It`s an offer you can`t refuse...
|
84 |
|
|
|
10:06 Gratis online games spelen
15:05 Negen screenshots Vanquish
|
Reacties (49) |
|
Pagina:
1
|
2
|
|
Gast (83.85.66.xxx)
op 05-09-2010 om 21:49
|
Vind het een lache game, maar heb hem in 1 dag uitgespeeld op normal, ben dus vandaag overnieuwe begonnen op hard, maar daar zit ik nu ook al bij chapter 8 na +/- 6.5 uur. Echt vet toffe game, maar helaas te kort. Jammer dat je ook na het verhaal niet verder kan free-roamen of dat er geen side-quests zijn.
|
|
Nelus
op 05-09-2010 om 22:09
[Niv: 526 / Exp: 26310]
|
Ik wacht nog steeds op mijn kopie. Maar het is de sequel van de Heilige Graal Mafia, dus echt slecht kan het niet zijn, Mafia heeft een eigen stijl.
|
|
Kratos300
op 05-09-2010 om 22:20
[Niv: 0 / Exp: 3]
|
Na alle kritieken heb ik besloten hem volgend jaar als GOTY Edition te kopen met vanzelfsprekend alle DLC op de disc. Dan moet het wel een goed spel zijn  De aankomende DLCs maken dit spel zoveel beter
<a href=” http://www.youtube.com/watch?v=Iy0nVslhfkk”>Mafia 2 - Exclusive DLCs</a>
Firing While Driving DLC FTW!
Gewijzigd door Kratos300 op 05-09-2010 om 22:32
|
|
GekooktEi
op 05-09-2010 om 22:28
[Niv: 483 / Exp: 24134]
|
Hele leuke game, ik vind alleen de chapter 14 bug wat irritant, anders had ik het spel al anderhalf keer uitgespeeld. De pop-up is inderdaad nogal jammer, je ziet bijna alles 20 meter voor je in beeld floepen en soms moet je best lang wachten tot je een winkel in kan die dan nog "geladen" moet worden. Dingen als het politiesysteem blijven de geweldigste factor in het spel - doodzonde dat je niet meer wordt bekeurd voor op de verkeerde wegbaan rijden of door rood rijden. Daarentegen is de politie wel lastiger af te schudden door het Wanted-systeem - in Mafia 1 stapte je uit en was je meteen zorgeloos maar in Mafia II moet je soms behoorlijk door de straten sluipen om ongezien bij een nieuwe auto of kledingzaak te komen! Ook leuk dat kleding Wanted blijft en je het niet aan kan doen tot de volgende chapter of zoiets.
|
|
zie sang
op 05-09-2010 om 22:43
[Niv: 80 / Exp: 3986]
|
mafia is een leuke game die toch ook een 8 van mij zou krijgen .
|
|
gompy222
op 05-09-2010 om 23:27
[Niv: 84 / Exp: 4212]
|
voor mij is het wel een van de betere games dit jaar. zeker tot nu toe. je moet wel van de game houden. ik heb gewoon iets met de mafia dus ik hou er wel van.
ik vind de replay hier wat aan de lage kant. ik heb er nu net over de 30 uur inzitten en met de DLC die nog gaat komen word dit nog veel meer.
|
|
Gast (85.147.17.xxx)
op 05-09-2010 om 23:30
|
@ kratos
een goty kan toch alleen als 't awards wint en heel goed verkoopt?
zo ja reken er maar niet op
|
|
Gast (94.212.135.xxx)
op 06-09-2010 om 01:29
|
't Is toch typisch dat men wacht op de GOTY edition en nu het spel niet koopt om die reden. Producers mogen zich wel eens achter de oren gaan krabben op deze manier. DLC ook altijd, slechte ontwikkeling als je het mij vraagt, tenzij het gratis is.
|
|
NickPeters
op 06-09-2010 om 01:55
[Niv: 9 / Exp: 448]
|
Voor de mensen die maar blijven zeggen dat het zo buggy is als de shit.
Dat kan, ik heb echter weinig van dit alles ervaren. En heb toch echt de game doorgespeeld. De game krijgt op gebied van gameplay een hoge score omdat wat het wilt doen, doet het gewoon goed. De missies zijn tof om te spelen en het liefst speel je het spel in één ruk uit.
De replay scoort laag omdat er weinig reden is het nog eens te doen. Behalve dan voor die achievement. Tuurlijk zullen er altijd mensen zijn die hetzelfde spel kapot blijven spelen, maar de game biedt je absoluut geen reden om het nog eens te doen.
Ach, over wat maanden weer, als het verhaal wat is weg ge-ebt. Persoonlijk denk ik dat Mafia 2 de speler een geweldige ervaring bezorgt. Je moet rekening houden dat je met een korte, maar dynamische game te maken hebt. Verwacht er niet meer van en je vermaakt je uitstekend met de game. Dat alleen niet de topper is die het had kunnen zijn.
|
|
Gast (130.115.220.xxx)
op 06-09-2010 om 13:07
|
rene groen is zo'n slechte redacteur... gelukkig heeft hij dit niet geschreven.
Mafia II is overigens wel een vermakelijke game en het cijfer is ook wel enigszins terecht. Ik zou het in ieder geval een punt lager geven minimaal, puur omdat hier veel ontwikkeltijd in heeft gezeten en in principe is uit dit spel het minimale gehaald.
|
|
eehbiertje
op 06-09-2010 om 15:07
[Niv: 76 / Exp: 3825]
|
@ninodude
8 uur bedoel je..
spel is de moeite niet waard om hem te kopen
en ten 2e nu hij uit is zijn er direct 5 dlc pakketen te koop
hoezo oplichterij..
spel opzich was wel te doen maar miste inderdaad ook de free roam.. maar behalve de missies was er totaal niets te doen..
|
|
Gast (81.70.207.xxx)
op 06-09-2010 om 16:49
|
Voor Ps3 worden wel Meerdere DLC uit geven.
Maar zij zijn de gene die t hardst genaaid worden }>
|
|
Gast (85.147.17.xxx)
op 06-09-2010 om 17:11
|
@ eehbiertje lange ontwikkeling ze willen geld zien :P
't spel kan je in 8 uur uitspelen.
|
|
Gemaskerde Muchacho
op 06-09-2010 om 18:05
[Niv: 84 / Exp: 4205]
|
*Beetje spoilers*
Positief:
Oke ik heb het uitgespeeld bijna platinum op die wanted posters trophy na. Geen bugs ervaren en met plezier gespeeld.
Over het algemeen een sterk verhaal.
Sfeer; het klopt gewoon
Negatief:
Het eind
Free roaming anyone ik wil na het verhaal nog rondrijden dat kan dus niet(heeft niets met het verhaal te maken) Dat kan dus niet lol behalve met chapter select...
Save points -.-"
|
|
zie sang
op 06-09-2010 om 18:45
[Niv: 80 / Exp: 3986]
|
ik heb het nu uitgespeelt en voor aan alle kritiekcasters . 1 tip na 1 level gamen stop en draag het dezelfde dag nog terug . Dan krijg je een waardebon en klaar is Kees .
Ik heb me helemaal vermaakt van begin tot einde . Deze game is vele beter dan sommigen beweren.
|
|
kwingkwait
op 06-09-2010 om 23:43
[Niv: 13 / Exp: 639]
|
Freeroaming? is er wel degelijk, en wat er leuk is, je doet dit gewoon tussen je missies door, zonder dat je een probleem heb dat de missies verdwijnen na een tijdje, bij GTA 4 is dit wel, als je een tijdje geen missies doet bne je je missies kwijt  Speel het spel uit, en speel daarna tot aan je geliefkoosde tijdsperiode om daarin te genieten van de freeroam.
|
|
NickPeters
op 07-09-2010 om 11:49
[Niv: 9 / Exp: 448]
|
Kwing, je lult uit je nek. Bij GTA kun je je missies 'kwijtraken'?
Leg uit. :')
|
|
eehbiertje
op 07-09-2010 om 14:44
[Niv: 76 / Exp: 3825]
|
@kwingkwait
ten 2e free roam?
wat wil je doen dan..
valt niet veel te doen behalve een winkel beroven paar mensen dood schieten en rennen voor de politie..
voor de rest geen "side missions" of dat soort dingen..
|
|
kwingkwait
op 07-09-2010 om 18:58
[Niv: 13 / Exp: 639]
|
@ eehbiertje Dit kan je dan evengoed zeggen bij GTA, Sidemissions, zoek alle playboykes of wanted postertjes maar eens een keertje.En btw ik ben zeker dat er meer komt in vorm van dlc so what
@nickpeters leg uit, veel valt er niet aan uit te leggen doe de test maar eens een keertje zou ik zo zeggen. ik zelf tussendoor lekker vrij andere dingen doen in GTA en ondertussen verdwenen de stippen van de map van wat of waar ik een missie moest doen. Voldoende uitleg.
nb: er zijn er hier een paar die wat uit hun nek lullen op basis van de demo die men heeft gespeeld volgens mij.
Gewijzigd door kwingkwait op 07-09-2010 om 19:12
|
|
Paintskillz
op 07-09-2010 om 20:46
[Niv: 90 / Exp: 4490]
|
@Mr.Peters
Ik denk dat hij bedoelt, dat als je NADAT je een missie hebt gestart in GTA en dan gaat free roamen, dat er dan op een duur: Mission Failed staat.
|
|
Gast (209.97.212.xxx)
op 08-09-2010 om 20:15
|
Maar 84 procent? Waardeloze honden, dit verdient 110 procent!!
|
|
NickPeters
op 08-09-2010 om 21:42
[Niv: 9 / Exp: 448]
|
Als dat zo is Trueskill dan is dat echt een non-reden. Als je effe wilt free-roamen dan ga je dus gewoon geen missie aan.
Bij GTA heb je dan tenminste niet die GPS die constant je route uitstippelt. Hierin was GTA4 dus zeker béter dan Mafia 2.
|
|
Gast (81.83.67.xxx)
op 09-09-2010 om 02:15
|
Als je in GTA 4 tussen de missies in andere dingen gaat doen, verdwijnen na een tijd de namen van je map
|
|
Gast (82.169.234.xxx)
op 09-09-2010 om 23:48
|
Het verhaal is echt heel goed. Geeft de sfeer van de maffia goed weer. Ok t is geen GTA/SR, maar ik denk dat ze dat ook helemaal niet willen proberen. Volgens mij is mafia nog meer een Driver 3 achtige game dan GTA.
Ik zelf heb de PS3 versie en op wat kleine bugs na geen problemen gehad en echt genoten van het spel. Ik ben het helemaal eens met de score. De dlc vind ik echter wel tegenvallen. Ik vind dat arcade achtige stijl niks. Waar het verhaal echt "realistisch" is, haalt de DLC alles onderuit van de sfeer. :'(
|
|
Pagina:
1
|
2
|
|
|
|