Bij werkgevers plotseling er ineens allemaal vakantie aanvragen binnen die beginnen op 29 april. De reden? De release van GTA IV!
In een interview met Jochen Till, werkzaam voor het Rockstar Games Demo Team, komen we nog wat nieuwtjes over de game te weten:
- Net als San Andreas kent het spel geen laadtijden wanneer je naar de verschillende eilanden reist. Het laden gebeurt enkel dynamisch, dat wil zeggen tussen de cutscenes.
- Het is niet mogelijk om meteen heel de stad te verkennen, naarmate je verder komt unlock je meer gebieden.
- Je kunt geen relaties opbouwen met gewone voetgangers, wel zijn er weer de gebruikelijke interacties als schelden e.d.
- Auto's kunnen wederom ontploffen wanneer ze teveel schade hebben. Het schademodel is echter wel een stuk realistischer geworden. Door de verbeterde physics engine zal het echter minder snel gebeuren dat je auto flipt, moest dit toch gebeuren, dan zal deze niet ontploffen.
- Wanneer je ver van een auto vandaan gaat zal deze alsnog verdwijnen, dit is echter op een veel grotere afstand dan op de last-gen systemen.
- Zoals we van GTA games gewend zijn kunnen we weer 'hidden packages', 'unique stunts' e.d. verwachten.
- We hoeven geen nieuwe geweren te verwachten om het simpele feit dat voorgaande GTA games vrijwel alle wapens al hadden. Wel zijn er nieuwe melee wapens die je in het decor tegen zult komen.
- Omdat er één stad is kun je alles bereiken per auto, boot of helikopter, om die reden zijn er geen vliegtuigen te besturen. Mocht je toch snel op een bestemming willen komen dan kun je altijd de taxi pakken en de reis zelf gewoon skippen, maar dit hoeft niet.
- Er zit een multiplayer in GTA IV, wat dit is verteld hij echter nog niet.
|