Weinigen hadden verwacht dat Ubisoft tijdens haar persconferentie met een nieuwe Ghost Recon titel zou komen. Afgezien van een MMO onder de naam Phantoms was het al even stil rondom deze serie, maar met Wildlands is de serie weer helemaal terug.
Hoewel, door te stellen dat de serie terug is zijn we misschien iets te voorbarig. Wildlands is inmiddels drie jaar in ontwikkeling en maakt gebruik van een nieuwe engine, maar van een release is vooralsnog geen sprake. Het neemt niet weg dat Ubisoft klaar is om de eerste details met ons te delen. Qua setting is gekozen voor Bolivia, enkele jaren van nu. Het Zuid-Amerikaanse land is de grootste cocaïne leverancier te wereld, mede door de invloedrijke en meedogenloze Santa Blanca drugskartel. Ze overtreden wetten, brengen angst en geweld onder de bevolking en zien hun macht alleen maar verder toenemen. Om deze macht in te boezemen kiest Amerika er niet voor om een grootschalige oorlog te starten, in plaats daarvan sturen ze een elite team van US Special Forces. Mannen die de corrupte regering omver moeten werpen, hetgeen je alleen kunt doen, of coöperatief met maximaal vier spelers.

Hoe groot de spelwereld precies is werd niet in vierkante kilometers aangegeven, maar beloftes van honderden steden worden al wel gemaakt. Dit alles hoef je niet lopend te ontdekken, er zijn vele voertuigen die je via het land, de lucht en de zee naar je bestemming brengen, waarbij een dynamisch weersysteem en een dag- en nachtcyclus de belofte van een levende wereld verder moet onderstrepen. De ontwikkelaar tracht ons tijdens de missies ook niet in één richting te duwen. Wil je eerst een drone gebruiken om het landschap te verkennen, tegenstanders kidnappen om informatie te vergaren, hulpbronnen saboteren of schietend je doel tegemoet rennen? Het is allemaal mogelijk en door de juiste loot te verzamelen stuur je jouw Ghost in de gewenste richting.

Zoals vaker bij Ubisoft titels is de ontwikkeling niet in handen van één studio. Hoewel Ubisoft Paris aan het roer staat krijgen ze hulp van de studio’s Annecy, Bucharest, Montpellier, Milan en Reflections. Gezamenlijk proberen zij een wereld te creëren die geheel unscripted is. Anders gezegd: de ervaring die jij beleeft en de reacties die jij ontlokt kunnen zomaar heel anders zijn dan hetgeen wat een ander speelt. Het is een indrukwekkend en tegelijkertijd ambitieus idee. Het lijkt dan ook nog wel even te kunnen duren voordat we het spel zelf mogen beleven op onze PC, Xbox One of PlayStation 4.
|