Electronic Arts, Activision, Ubisoft; het zijn stuk voor stuk grote namen binnen de game-industrie. Eén van de grote namen zijn is volgens Ubisoft echter niet genoeg, zij willen simpelweg dé grootste naam worden.
Ubisoft CEO Yves Guillemot zegt dat ze hierin de mogelijkheid hebben om de grootste third-party uitgever te worden van de wereld. Een omslag hierin kwam toen Electronic Arts besloot om twintig procent van haar aandelen in Ubisoft te verkopen.
quote: “It changed lots of things for us. We had a competitor owning a share of the company and we were always wary that they could decide they would go for the company – and that wouldn’t have been welcome.”
Nu Electronic Arts geen factor meer is zegt Guillemot dat ze compleet onafhankelijk zijn. Ze voelen zich hierdoor een stuk beter, hoewel ze nu nog de nummer drie zijn onder de uitgevers is het doel om Electronic Arts en Activision op een punt voorbij te streven. Om dit te bereiken willen ze producten creëren die deze groei kunnen verwezenlijken. De focus ligt hierbij op de eigen creaties, echter sluit hij ook overnames niet uit.
|