Om maar meteen met een waarschuwing te beginnen: onderstaande post bevat spoilers over Metal Gear Solid 4, wanneer je verrast wil worden door de game is het niet verstandig om de tekst te lezen.
Het Nederlandse Official PlayStation Magazine heeft de game van een cijfer voorzien, de game kreeg een 9.6, hetzelfde cijfer als Grand Theft Auto IV. De graphics kregen 18 van de 20 punten, de muziek kreeg de volle 20 punten en de gameplay kreeg er 58 van de 60. Hieronder de ervaringen van de reviewer:
- Snake draagt een MP3 speler met zich mee, wanneer je liedjes op de harde schijf van de PlayStation 3 zet kun je deze in de game beluisteren.
- Gedurende het verhaal gedraagt Snake zich als een soldaat die de dood verwelkomt.
- Na het uitspelen van de game stond de teller op 300 kills.
- Het gevecht tegen Octopus vindt plaats in een Amerikaans laboratorium. Octopus kan zich hierbij vermommen als de objecten die in het lab staan.
- Raging Raven wordt omschreven als een human bomber die constant je strategische voordeel ontneemt door je schuilplaatsen te vernietigen.
- Crying Wolf is zeer snel en heeft daarnaast ook nog eens een rail gun die heel snel kogels af kan vuren.
- Je krijgt eindelijk de kans om af te rekenen met zeer lastige tegenstanders uit het verleden.
- De cutscenes zien er fantastisch uit, de laatste epiloog zou zelfs hersenkrakend zijn, in positieve zin welteverstaan.
- Na het uitspelen van de game krijg je toegang tot extra goodies en extreem dure onderdelen in Drebin's winkel.
- Er zijn wederom speciale gameplay- en verhaalelementen die terugkeren uit de vorige delen. Deze doen zich vooral voor tijdens de verschijning van Shadow Moses Island.
- Hoewel GTA IV langer speelbaar zal zijn heeft MGS 4 geweldige aspecten zoals het verhaal, de perfecte controls, het geweldige geluid en de emotie. Dit alles is lastig te vinden in één game.
- De grootste kracht van de game kan tevens gezien worden als het grootste negatieve punt, namelijk het lange, complexe verhaal. Wanneer je dit in vorige games tof vond zal het je ook zeker bevallen in dit vierde deel, ken je deze delen echter niet dan zal het verhaal te complex voor je zijn.
- Wanneer je het spel puur benadert als actiegame en het verhaal je niet boeit, dan zijn er betere games te verkrijgen.
- De graphics hadden beter gekund.
|