Review: Paper Mario: The Thousand Year Door
Door Gideon op 29-11-2004 om 09:51
|
|
Paper Mario: The Thousand Year Door is het nieuwe avontuur met Mario in de hoofdrol. Ben je benieuwd wat wij er van vonden? Lees dan snel verder!
Grafisch is Paper Mario 2 goed. Niet meer, niet minder. De game wil duidelijk laten zien dat de Nintendo GameCube in staat is honderden vijanden in een keer zonder stotteren in beeld te brengen, aangezien dit regelmatig gebeurt. Daarnaast worden er een aantal leuke foefjes met het papieren uiterlijk uitgehaald. Zo vallen huisjes, net als in Paper Mario, uit elkaar als je naar binnen loopt. Ook zul je regelmatig op een schakelaar stappen, waarna de achtergrond als een boek wordt opengeslagen, zodat er ineens een brug is. Of er worden reepjes achtergrond als papier weggescheurd, zodat je ineens wel door die gesloten deur kan.
Honderden vijanden in beeld zonder één enkele schok: proficiat!
Helaas blijft het hier wel een beetje bij. Verwacht dus geen spetterende grafische hoogstandjes. Ik ben van mening dat er in grafisch opzicht meer gedaan had gekund. Zo zul je namelijk regelmatig lichaamsdelen door deuren en muren zien steken, en dat is toch een beetje zonde.
Qua geluid zit het bij Paper Mario 2 wel goed. De karakters in de game kennen geen van allen voice-overs, maar dat is maar goed ook. Mario spreekt bij vlagen weer zijn 'taaltje' en bij elke sprong zul je weer een kreetje horen. De muziek die je hoort tijdens het spelen is prima. Geen geweldige songtrack, zoals bijvoorbeeld bij Ocarina of Time of Metroid Prime, maar goed genoeg voor deze game. Op het muziekje in RoguePort zelf na zul je ze geen van allen kunnen nafluiten. Weinig opzienbarends in dit opzicht dus.
Paper Mario 2 is een game die het , net als alle andere Mario RPG's, moet hebben van de gameplay, de sfeer en de humor. En op alle punten scoort de game een hele dikke voldoende. Vooral voor mensen die al wat langer Mario games spelen is het een wereld van herkenning. Oude figuurtjes maken hun opwachting in de meest maffe situaties. Zo begint Luigi bijv. zijn eigen avontuur, waardoor je ontzettend grappige verhalen hoort over de groene opschepper. Ook zul je zo nu en dan met Bowser moeten spelen, wat regelmatig een glimlach op mijn gezicht toverde. Zelfs Prinses Peach heeft zo nu en dan haar eigen spel momenten.
Bowser's Few Minutes of Fame.
De game is vrij lang. Ik heb er zo'n dikke 40 uur over gedaan en er zitten een aantal hele leuke mini- games in, die je gewoon kunt blijven spelen. Daarnaast is er een winkeltje waar je problemen kunt kopen. Dit houdt in dat je bijvoorbeeld voor iemand zijn vader moet redden, of dat je voor iemand een taart moet bakken. Dit verlengt de game zeker en eerlijk is eerlijk: het is nog leuk om te doen ook. Meestal ben ik niet zo gek op al die sidequests in RPG's maar deze heb ik (bijna) allemaal voltooid. Ook zit er weer een soort van Pokédex in de game, waarin je al je vijanden nog eens rustig kunt bekijken. Paper Mario 2 is weer een heel geslaagd Mario avontuur geworden. Fans van Paper Mario, Mario & Luigi: Superstar Saga of Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars kunnen deze game blindelings aanschaffen. Waarschijnlijk hebben zij dat zelfs als gedaan.
|
Pagina:
1
|
2
|
3
|
Beoordeling
Gameplay |
94 |
Sound |
80 |
Graphics |
85 |
Replay |
80 |
Een game die iedere Mario Fan in zijn bezit moet hebben!
|
89 |
|
|
|
20:03 Nieuwe Advent Children Trailer
10:50 Zal PSP launch voorbeeld nemen aan de PS2 launch?
|
Reacties (21) |
|
Pagina:
1
|
|
MasterStyle
op 29-11-2004 om 10:27
[Niv: 44 / Exp: 2184]
|
ben ik het wel mee eens  . ALleen de game had van mij wel een 90 mogen krijgen voor de status topper
|
|
Ness
op 29-11-2004 om 22:04
[Niv: 41 / Exp: 2049]
|
Goeie review. En het is een hele leuke game. Ik speel het nu ook al een tijdje en er zitten stukjes in waar ik me echt kapot lach
Goeie score!
|
|
lloyd
op 30-11-2004 om 09:50
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
een vriend van mij heeft t maar ik vond het echt een comisch spelletje
|
|
lloyd
op 30-11-2004 om 09:50
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
die gevechten als je dan een stylisch aanval kan doen met salto's en confetti echt grappig
|
|
Stefan Boom
op 30-11-2004 om 17:45
[Niv: 17 / Exp: 846]
|
Ik wil deze game echt graag hebben, de gameplay is echt zo cool... Cijfer vindt ik ook wel terecht.
|
|
lloyd
op 01-12-2004 om 09:40
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
ja tis een goed cijfer en het spel is ook goed
|
|
MasterStyle
op 01-12-2004 om 12:27
[Niv: 44 / Exp: 2184]
|
Ja Stylish moves zijn idd dol  ...
Hebgeen kans gehad deze game uit te spelen helaas... ToS kwam er tussen en benk nog steeds mee bezig
|
|
lloyd
op 01-12-2004 om 16:19
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
ik ben slim
een vriend van mij heeft deze game en ik TOS dus hebben we nu net ff'tjes geruild en het is wel een gaaf spel hoor
|
|
Robin Damen
op 01-12-2004 om 17:26
[Niv: 7 / Exp: 369]
|
ik heb de game helaas zelf nog niet, ik wou de game kopen maar ik hoorde dat ik voor Sinterklaas ToS krijg dus daar ben ik dan wel ff mee bezig. Een vreind van me heeft het wel en het is idd een goede, comische game
k'ben het eens met dit cijfer, goede review
|
|
MasterStyle
op 01-12-2004 om 20:24
[Niv: 44 / Exp: 2184]
|
lol netjes geruild??? Ik wist niet dat je ToS al uit had gespeeld lloyd  Je gaat toch niet een game ruilen die je nog niet hebt uitgespeeld  .
En ToS haalt de 80 uur dus echt niet he... Ik zit nu op 49:30 en ben al bijna op het einde... Nog lekker lang btw
|
|
Gideon
op 01-12-2004 om 23:04
[Niv: 163 / Exp: 8165]
|
80 uur => Sidequests
Heb je dat kapotte stadje opgebouwd? Heb je de Devil Arms? Heb je de kleding? Heb je de hidden chef? Heb je alle aanvallen?
Zonder al dat gedoe ben je er zo'n 50/60 uur meer bezig. Ik had zelf 67 uur en toen had ik een gedeelte van de sidequests gedaan.
|
|
MasterStyle
op 02-12-2004 om 09:29
[Niv: 44 / Exp: 2184]
|
kapotte stadje: ja
alle devil's arms: niet allemaal
Kleding: nee, kan ik net pas halen.
Wonder Chef: die gast boeit me niet en heb niet echt zin om ieder stadje af te zoeken voor alle recepten, heb er al genoeg.
Alle aanvallen: vrijwel alle, maar kan nog niet alle aanvallen leren dus tja...
En ik weet heel zeker dat het zelfds met de side quests lang geen 80 uur is.
|
|
lloyd
op 02-12-2004 om 11:07
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
nou dan moet je niet zeuren dat ie kort is
|
|
lloyd
op 02-12-2004 om 11:10
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
het is een leuk spel en als je wat meer vecht en echt alles goed wil doen dan moet je toch dicht bij die 80 uur kunnen komen hor
|
|
lloyd
op 02-12-2004 om 11:12
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
en over dat uitlenen ik krijg em zo weer terug hoor en ik heb zijn paper mario, dat doen we zodat we de spellen niet te snel uitspelen  slim he  want het is nog goedkoper ook zo kan je toch beide spelletjes uitspelen
Gewijzigd door lloyd op 02-12-2004 om 11:12
|
|
MasterStyle
op 02-12-2004 om 14:46
[Niv: 44 / Exp: 2184]
|
lol ik vecht gewoon zoveel er nodig is en ik probeer alles goed te doen ja  . Maar dan zouk nog lang niet aan de 80 uur komen... Zit nu op 50 en ben bijna op het einde met niet alteveel side quests over.
Maar goed, dit ging over Paper Mario
Gewijzigd door MasterStyle op 02-12-2004 om 14:47
|
|
lloyd
op 02-12-2004 om 15:49
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
haha ja we dwalen al weer af naar ToS en dat is niet goed...
|
|
AnimeFreak
op 16-12-2004 om 12:05
[Niv: 0 / Exp: 4]
|
Hey, ik heb het een paar dagen terug uitgespeeld, in 47 uur ongeveer dacht ik.
Bijna alle trouble center missies gedaan, maar wat bedoelen jullie met:
devil arms? (badge?)
kapotte stadje opbouwen?
Kleding (zeker die L,W emblem die heb ik)
wonder chef is Zess T (ofzo?)
|
|
Gideon
op 16-12-2004 om 16:40
[Niv: 163 / Exp: 8165]
|
Excuses, we hebben het daar over een ander spel 
Dat is Tales of Symphonia (die andere geweldige RPG).
|
|
lloyd
op 16-12-2004 om 21:19
[Niv: 68 / Exp: 3397]
|
haha ja.
nou ik heb het spel geleend en ben nu tegen een draak aan het vechten vet grappig spelletje tis alleen rot dat die draak niet dood wil want erop springen werkt niet
|
|
Gast (84.27.73.xxx)
op 17-06-2007 om 12:19
|
ik weet niet hoe je een kaart krijgt voor de luchtbalon
|
|
Pagina:
1
|
|
|
|