Terwijl veel ontwikkelaars hun steun hebben uitgesproken in de aankomende Nintendo Wii U hoort Bethesda vooralsnog niet bij deze partijen, Pete Hines legt in een interview uit waarom dit is.
De Vice President van PR en marketing legt uit dat het gevaarlijk is om meteen in een nieuwe consolecyclus te duiken zonder de ware vorm van de hardware bij de launch te zien. Bethesda kijkt eerst of het platform past bij diens releases en bij de Nintendo Wii was dit niet het geval. Of dit voor de Nintendo Wii U zal veranderen bekijken ze pas later.
Over de druk van de industrie om direct in nieuwe hardware te springen laat Hines weten dat de huidige generatie consoles de ontwikkelaars niet tegenhoudt. Zowel op visueel en technisch gebied als bij het vertellen van een verhaal is er nog voldoende te bereiken. Mede hierdoor vinden ze het niet nodig om te ontwikkelen voor een console terwijl deze nog niet op de markt is.
quote: “The developers are trying to hit a moving technical target, because the platforms are being built. A new console doesn’t just show up a year before launch and is exactly what it will be when it comes out.”
Eén van de redenen dat Bethesda nog niet wil ontwikkelen voor de Nintendo Wii U is dat de zogeheten install base op nul start. Dit aantal loopt weliswaar op, maar is zeker niet te vergelijken met het aantal personen dat in het bezit is van de huidige generatie spelcomputers. Het roept hierdoor vragen op: maken we een titel alleen voor een next-gen spelcomputer? Maken we de game voor de huidige en nieuwe generatie? Hoeveel mensen die ik wil bereiken van de huidige generatie zijn al overgestapt naar de nieuwe generatie? Het maakt de zaken volgens hem gecompliceerd.
|