Met Sonic Blitz werkte SEGA Rovio Copenhagen aan een bijzondere game, het betrof namelijk een mix van rennen en het verzamelen van kaarten. Wellicht was deze combinatie zelfs iets té bijzondere.
Naast de klassieke Sonic-elementen, zoals het rennen door levels en verzamelen van ringen, moest je in de game ook tactische gevechten aan gaan in teamverband. In juni 2025 kreeg dit bijzondere concept een soft-launch in Brazilië en de Filipijnen, alleen besloten ze Sonic Blitz in februari 2026 weer offline te halen zodat ze er extra werk aan konden verrichten.
Helaas zorgde dit extra werk niet voor een terugkeer van de game, vorige maand werd bekend dat de ontwikkeling was stopgezet en vanaf 24 augustus was het al niet langer speelbaar als je de game had gedownloade.
Dit slechte nieuws stapelt zich nu nog verder op voor de studio, SEGA Rovio Copenhagen heeft namelijk te horen gekregen dat ze moeten sluiten. Het personeel zal ondergebracht worden bij andere Rovio projecten, of helaas op zoek moeten naar een andere baan.
Volgens Alex Pelletier-Normand, COO van Sega West en CEO van Rovio, was het verkoopargument van de game sterk, maar vertaalde dit zich niet in spelersbetrokkenheid.
quote: "Je hebt deze prachtige kaarten en als je ze omdraait, zie je het verhaal van dat personage, hoe het in het merk werd geïntroduceerd. We vonden dit een geweldige toevoeging die de Sonic-fans zeker zou bevallen.
[...]
Ik ben er nog steeds van overtuigd dat er een manier is om meer spelers op mobiel te bereiken met Sonic, maar het blijkt veel ingewikkelder te zijn dan Sega en Rovio dachten. We zijn nog steeds erg trots op de game, erg trots op wat het team heeft bereikt, maar het is niet gelukt."
SEGA nam Rovio in augustus 2023 over voor een totaalbedrag van €706 miljoen. De hoop was dat de studio, die vooral bekend was van Angry Birds, haar eigen portfolio van mobiele games met live-service zou versterken. Sindsdien heeft Sega echter herhaaldelijk in haar financiële resultaten aangegeven dat Rovio minder inkomsten genereerde dan verwacht.
In februari 2026 maakte Sega bekend dat het ongeveer €169 miljoen aan afwaarderingen had geboekt "op goodwill en andere immateriële activa" met betrekking tot Rovio. Dit betekende dat de waarde van het bedrijf op dat moment €169 miljoen lager lag dan de overnameprijs van €706 miljoen. In mei 2026 verklaarde Sega ook dat "bepaalde titels onder de verwachtingen presteerden".
|