Op de E3 demonstreerde Sony Computer Entertainment een nieuwe motion-controller voor de PlayStation 3 die wordt gebruikt met de PlayStation Eye.
Tegen PC World vertelde Dr. Richard Marks, bedenker van de originele EyeToy, hoe belangrijk die nieuwe motion-controller is. Uit de ervaringen met de EyeToy leerde hij dat mensen fysieke interactie wel leuk vinden, maar dat ze ook precieze controle en snelle, betrouwbare acties willen. Om deze reden ontwikkelde Sony de nieuwe controller voor de PlayStation Eye. Ze geloven dat dit de ideale combinatie is tussen motion-control en normale controllers. Men kan de data van die nieuwe controller dan ook combineren met geluid en video die via de camera en de microfoon van de Eye binnenkomen.
Door de controller kan de Eye perfect bepalen waar je staat in een 3D ruimte. De 'Sony Wand' is daarvoor specifiek ontworpen. Een ander voordeel is dat abstracte acties gemakkelijk uitgevoerd kunnen worden door op een knop te drukken. Sommige games hebben beide nodig. Dr. Marks gelooft ook dat de fysieke interactie met de controller voor de speler minstens even belangrijk is als de effectiviteit. Je moet echt voelen dat je iets doet wat je niet kunt simuleren met alleen vingerbewegingen.
No matter how good our visual tracking might become, the feeling you get from actually squeezing something physical is a better simulation than just positioning your finger. This relates to an interface phenomenon I call “somatic gratification”.
Hij laat ook weten dat de controller in de lente van 2010 zal verschijnen. Op een exacte datum en een naam is het echter nog even wachten.
|