Project Natal, de werknaam voor een nieuwe Xbox 360 camera, werd tijdens de E3 voor het eerst tentoongesteld. Deze openbaring kwam echter met titels die zich vooral op de casual gamer lijken te richten.
Een doek beschilderen, een bal tegenhouden of het praten met een virtueel karakter is leuk, maar niet hetgeen waar hardcore gamers hun console voor hebben aangeschaft. Project Natal project director Alex Kipman stelt ons echter gerust, Project Natal is er niet alleen voor de kleinere XBLA games, maar ook voor hardcore titels.
quote: 'We hebben enkele games die specifiek gemaakt zijn om met Natal te werken, niet alleen arcade games, maar echte hardcore, triple-A titels. Hiernaast hebben we ook nog titels die zowel werken met een controller als met Natal. Hierbij moet je denken aan een shooter, je richt met je controller, maar door naar links en rechts te draaien kijk je om je heen.'
Kipman geeft verder aan dat het bovenstaande ook ideaal kan zijn voor coöp tussen hardcore en casual gamers. De hardcore gamer kan bijvoorbeeld de controller hanteren, terwijl de casual gamer het spel via Natal ervaart. Als voorbeeld noemt hij Halo, hierbij kan de casual gamer bijvoorbeeld de granaten gooien of de Warthog besturen.
|