HD-DVD en Blu-Ray ijn beiden een nieuw soort opslagmedium die binnen enkele jaren de DVD zullen vervangen. Er is echter een strijd losgebarsten om te zien welke van de twee de bovenhand zal halen en binnen enkele jaren de standaard zal zijn.
HD-DVD is al zeer lang de favoriet van Microsoft maar zal waarschijnlijk niet op tijd klaar zijn voor de launch van de Xbox 2. De massaproductie zou pas op het einde van 2005 kunnen beginnen. De Blu-Ray werd ontwikkeld door meerdere bedrijven waaronder Panasonic en Sony. Het lijkt echter dat Sony de Blu-Ray zou kunnen laten vallen en de HD-DVD gebruiken in de PS3.
In een recent interview zei Yukinori Kawauchi, general manager of Sony's video-planning division, dat ze openstaan voor discussie en voor het betere van de twee opslagmedia zullen kiezen. Dit is de tweede keer reeds dat Sony aangaf niet terug in een mediumoorlog wil betrokken te worden. Sony wil op deze manier de klanten niet teleurstellen door hen te dwingen te kiezen. Aangezien HD-DVD door meer dan 200 bedrijven gesteund wordt, lijkt die voorlopig meer kans te hebben om te blijven.
Dit zou de tweede keer zijn dat het superieure medium (Een dubbelzijdige Blu-Ray kan 50 GB opslaan terwijl de HD-DVD maximaal 30 GB aankan.) het onderspit delft. Eerder verloor Sony's krachtige Betamax de strijd tegen de VHS. Het zal echter tot E3 wachten zijn om meer informatie te krijgen.
|