Ik heb een heel mooi stukje tekst gevonden gebaseerd op feiten :
Allereerst, 2x 256MB is beter dan 1x 512MB , aangezien de processor bij minder geheugen, het desbetreffende geheugen waar hij een bepaald adress moet storen, makkelijker kan bereiken.
Wat betreft Kracht is de PS3 ook beter. De ps3 heeft de mogelijkheid om tot 2 TeraFLOPS (tera is 1000 giga) te berekenen. Voor de niet-zo-technische mensen:
wat dat eigenlijk wil zeggen is hoeveel berekeningen de machine per seconde kan maken.
quote van wikipedia:
Een ander punt waarom ik nooit een 360 zou nemen is om de betrouwbaarheid van het systeem. 25-33% van alle 360 systemen (zoals bekend geworden op 16 augustus 2007, ong. een jaar geleden) gaat kapot, ten opzichte van 3-5% bij de PS3. Ik zou niet willen dat me Console kapot zou gaan. Bewijs is bij dit soort onderwerpen belangrijk, vandaar de quote van wikipedia net, en nu hier de link voor deze feiten:
http://tech.blorge.com/Structure:%20...r-reliability/
Dan heb je het nog over het betaal-punt. Ik vind persoonlijk dat als je iets koopt, je het gekocht hebt en je niet nog meer moet betalen om 'het meeste uit je systeem te halen'.. nee dat is bulshit, je hebt er tenslotte al veel voor betaald. Dit is overigens ook de rede waarom ik geen WoW speel. Betalen voor iets waar je al betaald voor hebt vind ik nergens over gaan.
En dan nu het meestbesproken feit: de Games.
Afgezien van HALO kan ik bijna geen Xbox 360 exclusive meer vinden. Om een paar voorbeelden te geven: Bioshock komt nu naar de ps3, is dus geen exclusive meer (was het ook niet, ivm, pc.. maargoed..) Dan krijgen we Gears of War, waarvan er zeer zware geruchten de kant op gaan dat Gears of War 3 naar de ps3 komt. Puur om het feit dat MS alleen een contract heeft tot GeoW 2, en Epic de ps3 zowat aanbid om het feit dat de PS3 zo makkelijk omgaat met MODS.
Sony geeft kwa Community Created Content (of User Created Content) gewoon veel meer vrijheid dan microsoft, die liever alles bij zichzelf houdt (dit is door Epic zelf gezegd. wil iemand daar weer een bron van zien of geloven jullie het?)
Maar goed, bij dat punt was ik nog niet.. De PS3 daarintegen krijgt nogsteeds en in de toekomst heel erg veel exclusives, en dan geen timed, maar échte.
LittleBigPlanet, Killzone 2, Socom:confrontations, Final Fantasy XIII en Versus XIII, HOME, Afrika, en natuurlijk nog een aantal meer. Dit zijn echte exclusives, waar geen twijfel meer over mogelijk is dat dit multiplatforms worden.
Dus kwa Games moet ik ook de PS3 weer het voordeel van de twijfel geven.
Ik kan nog een paar andere zware punten pakken maar ik heb nog maar weinig tijd (wat ik jammer vind anders had dit de grootste monoloog ooit geworden en was deze fanboy strijd eindelijk is over (ik ben overigens geen fanboy, ik heb mij CONTINU aan de feiten gehouden, en niet me eigen mening in het spel gebracht (mijn mening kwa geld is gebaseerd op het FEIT dat MS geld vraagd om online te kunnen gamen, en bij sony niet. Dat is en blijft gewoon een pluspunt voor Sony.)
Maar ik wil als laatste nog 1 ding verduidelijken: Sony heeft in het begin veel fouten gemaakt. Daardoor is de PS3 op veel fronten de hel ingeblaasd. Het ontbreken van Rumble, het ontbreken van ingame-messaging, het ontbreken van Custom-soundtracks, het ontbreken van 'achievements'. Dessalniettemin Luistert sony naar haar community en heeft ze al deze bovengenoemde punten inmiddels goed gemaakt.
Dus waar is de Xbox nu precies wél beter in dan de PS3...? Het spijt mij echt ten zeerste, maar behalve de online-service kwaliteit waar ze NOG voor de PS3 lopen, kan ik echt geen 1 punt verzinnen waar de Xbox boven de PS3 uit zou moeten komen. Ik hoop ook dat ik onderhand duidelijk heb gemaakt dat de prijs bij de 360 niet echt een voordeel is voor wat je krijgt.
Dit zijn allemaal feiten.
;)