Aan de 2 bovenstaande gasten: Als je de game nauwkeurig hebt gevolgd de afgelopen 6 maanden moet je wel weten dat de ontwikkelaars talloze keren hebben gezegd dat het spel niet is "gedowngrade" door de xbox 360 versie.
Dit is de vergelijking van jouw bron:
http://hatimaki.blog110.fc2.com/blog-entry-1280.html
Dit is echter FOUT. De eerste 2 screens tel ik niet mee omdat het CGI/ingame is.
vanaf de derde screenshot: (Lake Bilge):
In de vergelijking wordt echter gezegd dat iedere 2de screen van een vergelijking slechter is geworden. Er wordt ook duidelijk gemaakt dat die screens werden getoond in een trailer van 2 Juni 2009. Men dacht toen dat die trailer nieuw was en dat de kwaliteit was gedaald. Dit is echter niet zo: de trailer dateerd van DECEMBER 2008 waar hij getoont werd op Jump Festa voor een klein publiek. De screens van deze vergelijking zijn dus 6 maanden oud, en op dat moment (December 200

was men nog niet bezig met de xbox 360 versie.
De screens bovenaan zijn "Target Renders". Die kwaliteit is niet van een PS3 afkomstig maar van een PC.
Ook nu nog (TGS09 trailer krijgen wij bij sommige stukken nog duidelijk de oude builds te zien van December 2008 (dezelfde build als in de Japanse demo.) De TGS trailer bevat ook een iets nieuwere build (Duidelijk te zien aan Lightnings ingame haar). Deze build werd echter eerst gezien in de E309 trailer (waar Lightning zegt: "Any L'cie, anyone who might even become one..."

.
Kortom, we hebben nog zeker niet de uiteindelijke versie gezien. We krijgen altijd een mix tussen de December 2008 en Juni 2009 builds. Dit komt waarschijnlijk omdat alle beelden die we tot nu toe gezien hebben maar van het eerste deel van het spel zijn. En in een recent Famitsu interview met Nomura heeft de director aangegeven dat het spel voltooid is. We zullen dus moeten wachten tot December om te weten hoe het er echt zal uitzien.
Ook de laatste nieuwe screenshots van Fang zijn erg oud. Nomura heeft onlangs de pieken van haar haar rood gemaakt /Famitsu. Je kan dit ook zien op haar render op de officiële Japanse site. Je kan dit echter niet zien op de Engels/Japanse screens dus deze zijn vrij oud.
De xbox 360 versie heeft geen enkele invloed gehad op de PS3 versie, het enige verschil zal het aantal dvd's op 360 zijn. Dit is erg veel gezegd in interviews (sinds GC in Augustus denk ik). Als ze het zovaak aanhalen gaan ze er niet over liegen. Ik ben een hevige FFXIII fan die het nieuws 24/24 volgt en als je me niet gelooft moet je het maar eens op de fansites vragen. Vele sites dachten dat de xbox 360 versie invloed had vanwege de screenshots, maar dit is dus niet zo.
Waarschijnlijk geloof je me niet en vind je me raar omdat ik dit alles vanbuiten weet, dus als je me niet gelooft vraagt het dan maar na op een Engelstalig forum.