Sony zal enkele features van de nieuwe PSX home media centre achterwege laten, die oorspronkelijk deel uitmaakten van het product dat op 7 oktober jl. werd gepresenteerd. De reden hiervoor zou zijn om de geplande productlancering in Japan op 13 december, vlak voor de kerstinkopen, te kunnen halen.
Volgens een bericht van Gamesindustry.biz zal Sony enkele features van de nieuwe PSX home media centre achterwege laten, die oorspronkelijk deel uitmaakten van het product dat op 7 oktober jl. werd gepresenteerd. De reden hiervoor zou zijn om de geplande productlancering in Japan op 13 december, vlak voor de kerstinkopen, te kunnen halen. De PSX omvat in principe DVD-opname en -weergave, een harde schijf videorecorder, een PlayStation 2 console en multimediafunctionaliteit voor foto-, audio-, en videobestanden.
Door de grote haast in de PSX-productie zal het afspelen van CD-R en DVD+RW-schijfjes niet ondersteund zijn. DVD-RW daarentegen wordt weer wèl ondersteund. Ook MP3-support zal niet aanwezig zijn, in tegenstelling tot ondersteuning voor enkele andere formaten, waaronder Sony's eigen ATRAC. Het veelgebruikte JPEG-formaat voor plaatjes kan wel door de PSX worden weergegeven, maar afbeeldingen in GIF en TIFF-optekening niet. Een andere aanpassing vormt het drastisch terugschroeven van de DVD-opnamesnelheid, van 24x naar 12x, wat op zichzelf nog steeds een respectabele opnamesnelheid is. De opvallendste afwezige feature is de breedband-internetaansluiting, waardoor de PSX aanvankelijk niet compatible zal zijn met de PlayStation Broadband service, en ook Sony's online muziekdiensten onbereikbaar zullen zijn.
Volgens Gamesindustry.biz blijft de PSX desondanks een aantrekkelijk product voor consumenten met belangstelling voor DVD- en digitale video-opnamemogelijkheden. Het duurste model met ondermeer een harde schijf van 250GB zal 758 euro gaan kosten, terwijl de goedkoopste, voorzien van een 160GB grote schijf 606 euro moet opbrengen. Het blijft speculeren, maar het is goed mogelijk dat bij de introducties in respectievelijk de VS en Europa na nieuwjaar bepaalde features in ere zullen worden hersteld, maar Sony geeft daar zelf geen aanwijzingen voor. Dat laatste kan natuurlijk ook zijn om de klanten in Japan een aankoopbesluit niet te doen uitstellen.
|