Lange tijd ontwikkelde Rare voor Nintendo, uit die tijd verschenen er vele pareltjes en kende het bedrijf zijn hoogtijdagen. Inmiddels behoort de studio toe aan Microsoft, volgens velen is de ontwikkelaar niet meer hetzelfde.
Peter Moore heeft een soortgelijke kijk op deze zaak, maar komt met een opvallende verklaring. Volgens Moore zijn de ontwikkelaars van Rare fantastische mensen, echter zijn hun vaardigheden van een andere tijd en plaats, hierdoor passen deze niet langer in de hedendaagse game-industrie.
In de tijd dat Moore bij Microsoft werkte verscheen Perfect Dark Zero, een launchtitel voor de Xbox 360, en deze deed het slechter dan Perfect Dark. Hoewel er veel geprobeerd werd met klassieke titels van de studio interesseren hedendaagse consumenten zich simpelweg niet meer voor de grootse ontwikkelaar van weleer. Het was een zeer moeilijke tijd om de gloriedagen te doen herleven, door het vertrouwen van Microsoft staken ze veel geld in het bedrijf en reisde Moore er regelmatig naar af.
|