Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
30 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(1) 
29 April 2025 
(0) 
(1) 
(0) 
(4) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
28 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
27 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
25 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
24 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
23 April 2025 
(0) 
(3) 
22 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
21 April 2025 
(1) 
(6) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
19 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
18 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
17 April 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
16 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(3) 
15 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
14 April 2025 
(0) 
(0) 
(7) 
13 April 2025 
(1) 
(4) 
12 April 2025 
(4) 
(2) 
11 April 2025 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
10 April 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
09 April 2025 
(0) 
(3) 
(8) 
(0) 
(0) 
08 April 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(2) 
(0) 
(10) 
(1) 
(0) 
07 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
06 April 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
04 April 2025 
(3) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
03 April 2025 
(8) 
(0) 
(0) 
02 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
Gamed Gamekalender Mei 2025
Lost Records: Bloom & Rage - Tape 2
Croc: Legend of the Gobbos
Gamed Gamekalender April 2025
Review:

EA Sports FC 25


Door Rene Groen op 05-10-2024 om 17:06
Bron: Gamed

Voetbal. Het is de meest populaire sport ter wereld. We kraken onze favoriete clubs en nationale teams af als het even niet loopt en staan te springen op de banken bij een overwinning. In games zou dit niet anders moeten zijn en de vraag is of EA Sports FC 25 deze gevoelens ook op kan roepen.

Opvallend genoeg trachtte Electronic Arts de laatste jaren vernieuwingen in te voeren die juist verder af stonden van het traditionele voetbal. En dus kregen we geen 11 tegen 11 op het grasveld, maar 5 tegen 5 op de straat of in de voetbalkooien van Volta. Ongetwijfeld om de nostalgische gevoelens van FIFA Street aan te spreken, alleen wist het nooit een zelfde status te bereiken. En dus is er een rigoureus besluit genomen: Volta is de prullenbak in gegaan en met de ruimte die hiermee is vrijgekomen introduceren ze Rush.

Hoewel Rush, net als Volta, in twee teams van vijf wordt gespeeld is dat vrijwel de enige overeenkomst. Hier geen straatvoetbal, de wedstrijden vinden gewoon plaats op het gras, in het stadion. Omdat de teams kleiner zijn is het speelveld ook teruggebracht en zijn de regels net even anders. Zo is de rode kaart vervangen door een blauwe kaart, die je tijdelijk vanaf de zijlijn toe laat kijken. Mocht de tegenstander in de tussentijd scoren dan zal er tijd worden afgetrokken zodat je sneller terug het veld in kunt. Andere veranderingen zijn dat de bal aan het begin zal worden ingegooid en je als beide teams kans hebt op deze op te pikken, buitenspel staan dichter bij de goal is gebracht en je bij penalty’s in een 1-tegen-1 situatie richting de keeper af moet rennen. Rush vormt ook onderdeel van Clubs, Manager Career en FIFA Ultimate Team. Alhier speel je als één geselecteerde speler uit je team, zodat alle vier de veldspelers door iemand worden ingevuld. Enkel de keeper is door de computer aangestuurd.


Persoonlijk vind ik Rush een stuk leuker dan Volta, juist omdat het iets meer realisme brengt. Althans, op papier. In de praktijk is het veelal ieder voor zich. Omdat iedereen furore wil maken met zijn eigen speler is overspelen er niet bij en kiezen velen voor de individualistische actie. Binnen een groep met vrienden en goed communicerend komt het wat dat betreft het beste tot zijn recht. Vraag is of Rush genoeg in zich heeft om spelers langdurig te blijven boeien, er is namelijk niets tegenover te stellen in termen van nieuwe modi.

Eén van de nieuwe toevoegingen binnen Career zijn Live Start Point en Snapshots. Bedoeling is om de actualiteit in te stappen binnen één van de tien competities en vanaf hier het roer over te nemen. Wanneer je team kans heeft om de titel te winnen of juist kans maakt om te degraderen kun jij het lot beslissen. Snapshots kent een soortgelijke opzet, alleen draaien deze om meer specifieke momenten, denk aan het ontslag van een coach of de transfer van een speler. Klinkt natuurlijk allemaal heel leuk, ware het niet dat we nog te vroeg in het seizoen zitten om dit te kunnen testen. Toegegeven, als Electronic Arts dit goed bij gaat houden zetten we alvast een klein plusje achter de mogelijkheden.


De grootste veranderingen zien we sowieso terug in Career. Dat de transferkoning Fabrizio Romano een rolletje heeft gekregen is leuk, toch ben ik enthousiaster over het uitgebreide scoutingsysteem en de nadruk op de jeugd, terwijl je nu ook als manager kunt fungeren in de belangrijkste vrouwencompetities. Bij de persconferenties zijn er nu meer onderwerpen die de interviewer aan kan halen, sommige vragen sluiten alleen nog altijd niet aan bij de actualiteit. Wanneer je net een goede wedstrijd hebt gespeeld is het toch lastig om de vraag te beantwoorden waarom je er niet lekker in zat. Echt realistisch is het niet, terwijl we dit wel terugzien in de Simulatie-spelstand. Alhier worden de sprintsnelheden teruggebracht, springen ballen eerder van je voet en is de kans op mislukte acties groter. Volgens de ontwikkelaar speelt zelfs de wind een rol, iets wat ik niet kan onderschrijven.

Ook aan Ultimate Team is er nog wat gesleuteld, met als belangrijkste feature dat spelerscontracten niet langer aanwezig zijn. Verder zien we dat je nu honderd duplicaten van spelers kunt bewaren, de eisen voor Evolutions zijn teruggeschroefd en dat je beloningen net wat sneller worden aangereikt, bijvoorbeeld door Squad Battles terug te brengen naar twaalf matches in plaats van veertig. Toch is geld naast talent nog altijd een belangrijke drijfveer en kwam ik al snel in wedstrijden terecht waar de kwaliteit van het team bepaald leek te zijn door het aantal Euro’s dat gespendeerd was.


Buiten de modi om is één van de nieuwe peilers het zogeheten FC IQ. Dit is met name interessant voor spelers die iets meer de diepte in willen gaan. Zowel je doelman als de veldspelers kunnen rollen worden meegegeven over wat te doen in welke situatie. Wil je bijvoorbeeld dat je buitenspeler bij balbezit naar binnen trekt, of moet hij juist aan de zijlijn blijven om een voorzet te geven? En moet je aanvallende middenvelder bij balbezit als een extra spits fungeren, of er juist achter blijven hangen? Het zijn slechts een tweetal mogelijkheden van hoe je zelf kunt knutselen, of je laat simpelweg de computer suggesties geven of kopieert de tactieken van andere spelers door hun codes in te vullen. Daar waar FQ IC is gericht op het individu kun je namelijk de gehele tactiek van een team aanpassen en direct veranderen door ze onder de vierpuntsdruktoets te plaatsen. Wel dien je er rekening mee te houden dat spelers zich vertrouwt voelen in hun rol, iets wat is weergegeven middels groene plusjes. In het verlengde hiervan is PlayStyles nu ook toegepast op keepers om hun specialistische vaardigheden uit de echte wereld te onderstrepen, denk aan handelingen in 1-tegen-1 situaties of het uitkomen bij hoge ballen.

Met al deze toevoegingen en verbeteringen ben ik best enthousiast over EA Sports FC 25, ware het niet dat ze hier toch het nodige tegenover zetten om dit enthousiasme weer te doen kelderen. Daar waar het veldspel veelal soepel verloopt, de nog altijd aanwezige glitches even buiten beschouwing latend, is dit niet op te merken over het menu. Nu ben ik weliswaar een veertigjarige oude man die nog weleens mijmert dat alles vroeger beter was, maar de stroperige, niet responsieve en bovenal onoverzichtelijke menu’s leverden de nodige irritatie op. Met name als het zelfs resulteert in vastlopers of keuzes die je niet had willen maken, wat voornamelijk in Ultimate Team kan leiden tot frustratie. Immers, een topspeler voor een goedkoop bedrag van de hand doen omdat het menu je handeling niet goed oppakt is een aanslag op de bloeddruk.


Waar ik eveneens regelmatig mee te maken kreeg waren rare bugs die bij speltesten toch opgemerkt hadden moeten worden. Dit liep uiteen van wedstrijden die maar niet afgefloten werden tot ik het menu opende, rare visuals over mijn squad zodat ik de spelers niet kon zien of online matches waarin beide teams hetzelfde kleurentenue droegen, ondanks dat je de optie had aangezet dat de computer dit juist tegen moest gaan. Het commentaar mag wat mij betreft ook vernieuwd worden, hoewel ik me besef dat dit grotendeels gebaseerd is op persoonlijke smaak. Misschien ben ik gewoon te oud voor de schreeuwerige Sierd de Vos en speel ik de franchise al te lang om niet klaar te zijn met de herhalende commentaren van Stewart Robson en Derek Rae.

Op grafisch vlak is EA Sports FC 25 nog altijd een prima game die het voetbal op getrouwe wijze over weet te brengen. Dat je in Ultimate Team de banken roze en het doelnet paars kunt maken, terwijl het vuurwerk uit de doelpalen schiet bij een doelpunt, dat moet ik dan maar even loslaten. Met dank aan wat de ontwikkelaar cranium noemt lijken de minder bekende spelers nu ook iets meer op hun evenbeeld. Wat hier haaks op staat is juist het gemis van licenties, denk aan het Belgische en Braziliaanse nationale elftal, en namen als Lazio, AS Roma, Inter en AC Milan. Hier mogen we wel tegenoverstellen dat De Kuip nu als stadion aanwezig is en dat maakt natuurlijk een hoop goed. Het brengt in ieder geval voor mij een klein vreugdesprongetje teweeg, wil ik daarentegen echt op de banken springen dan is er nog wel wat werk te verrichten.
Beoordeling
75
Ik richt me even tot jou. Jij gamer die voetbal een warm hart toedraagt. Wat verwacht je van EA Sports FC 25? Kleine stapjes vooruit ten opzichte van de voorganger, of sprongen met zevenmijlslaarzen? In het eerste geval zit je goed. Met de toevoeging van Rush, FC IQ en veranderingen in de Career en Ultimate Team is er net genoeg om je de nieuwe aanschaf te rechtvaardigen. Zit je daarentegen in het kamp van de zevenmijlslaarzen, dan zorgen de stroperige menu's, bugs en glitches en zelfde commentatoren ervoor dat je nog prima een jaar vooruit kunt met EA Sports FC 24. Gaan we volgend jaar gewoon weer dezelfde vraag langs de meetlat der vernieuwing leggen.


09:21  Until Dawn krijgt mogelijk een opvolger
13:43  Shaquille O'Neal stapt Fortnite binnen
 Reacties (0)
Geen reacties gevonden

 Reageer
Om te reageren op artikelen hoef je niet geregistreerd te zijn.
Om het forum te gebruiken is registreren echter wel verplicht.


Titel:
EA Sports FC 25
Type:
Game
Releasedatum:
24-09-2024
Ontwikkelaar:
Electronic Arts
Uitgever:
Electronic Arts
Media:
Geen media gevonden