Nadat Microsoft recentelijk bekend maakte Activision-Blizzard in te lijven is het nu de beurt aan Sony, zij geven aan de nieuwe eigenaar te zijn van Bungie. Met de overname is een bedrag van 3,6 miljard dollar gemoeid, omgerekend zo'n 3,2 miljard Euro.
[Update:] Na de overname heeft President en CEO Jim Ryan bekend gemaakt dat Bungie niet de laatste partij is die ze over zullen nemen en dat er meer in de pijplijn zit:
quote: “We should absolutely expect more [acquisitions]. We are by no means done. With PlayStation, we have a long way to go. I will personally be spending a lot of my time with [Bungie CEO] Pete [Parsons] and the team at Bungie, helping make sure that everything beds down right and that autonomy means autonomy. But elsewhere in the organization, we have many more moves to make.”
Wie zouden jullie als een geschikte partij zien voor Sony om over te nemen?
[Eerdere berichtgeving:] Voor de geschiedenis van Bungie moeten we de andere kant op kijken, in 2000 werden ze namelijk opgekocht door Microsoft en vooral bekend vanwege de Halo-games. In 2007 kwam er een einde aan deze relatie en stond Bungie wederom op eigen benen, het startschot voor het ontwikkelen van Destiny en een sequel.
Onder de vlag van Sony lijkt er vooralsnog niet heel veel te veranderen. Destiny zal nog steeds op alle platformen te spelen zijn en in de toekomst mogen ze zelf blijven bepalen op welke platformen ze hun games uit zullen brengen.
|