@Wazzim (en ongetwijfeld vele anderen),
Dat Final Fantasy is geen geweldig voorbeeld, aangezien de populariteit van de latere delen minder is dan die van de eerdere delen, zo is deel 8 populairder dan deel 12. Bovendien zit er een verschil tussen een spel als Mario Kart, dat ook voor hardcore gamers gewoon goed te spelen is omdat het spel kwalitatief goed is, en een spel als Haze die gewoon niet goed is en daardoor eigenlijk voor niemand geschikt is.
Naar mijn idee krijgt Mario Kart geen vernieuwing, omdat het dat niet nodig heeft. Hij heeft inmiddels online, hij heeft meer tracks, en betere graphics en dat is wat mij betreft genoeg. Ik heb liever dat ze een goed werkende formule aanhouden en uitbreiden, dan dat ze het op een heel andere tour gooien.
Sowieso snap ik het hele idee dat Mario Kart casual is niet, volgens mij is Mario Kart pas casual sinds het succes van Wii Fit, en proberen mensen nu ook andere Mario spellen daarbij te betrekken omdat "Wii is casual want Wii Fit is casual" zo magertjes klinkt.
Ik geef toe dat Mario Kart nu wel erg lang erg goed verkoopt, en dat hij nu NOG goed verkoopt en niet alleen bij launch komt zeker voornamelijk door casual gamers, maar dat maakt het nog geen slecht spel. Ik ben zelf fanatiek gamer sinds het einde van de NES / begin van de SNES tijdperk, en zal zeker niet ontkennen dat de -gemiddelde- game van de Wii brak is, maar ik ben ook niet zo zielig om alles dan maar te generaliseren. Mario Kart kicks ass since 1992, en ik kan een nieuw deel net zo goed waarderen als mensen die zichzelf 'hardcore gamer' noemen het 10e deel van de Call of Duty / Battlefield / Unreal / Zelda / Final Fantasy / Kingdom Hearts / Pokemon serie kunnen waarderen.
Eigenlijk ben ik tevreden over deze lijst. Goed, Wii Fit verkoopt veeel(extra e intended) te goed, maar in ieder geval kopen ze geen My Fitness Coach of andere nog ergere cash-ins. Brain Training verkoopt ook te goed en gaat ook niet diep, maar wederom is Dr. Kwashima's Brain Training wel zo'n beetje de beste in de markt. Ze doen wat ze moeten doen, en ze doen dat op een qua interface orderlijke, grafisch stijlvolle en qua gameplay (doch beperkt) goede manier. Dit alles kan je zelfs van Prototype (wat geen slechte game is) niet zo zeggen, grafisch is het over een jaar al achterhaald (de edges zijn nu al behoorlijk zichtbaar), de gameplay is goed maar wel erg oppervlakkig qua verhaallijn etc, en het blijft toch altijd even wennen als je een nieuwe PS3 / 360 game oppikt.
(Niet dat ik hier probeer Prototype te bashen hoor, hij krijgt terecht ruime voldoendes, maar ik probeer het een beetje in perspectief te zetten).
Geloof het of niet, maar ik heb respect voor de casual gamer dat, hoewel ze vaak games kopen die niet in mijn genre zijn, meestal wel de beste games weten uit te kiezen, terwijl zelfs de best geinformeerde hardcore gamer meestal de nieuwste koopt maar als er een nieuwe game op de markt is, het vorige snel zo snel mogelijk links laten liggen.
Gewijzigd door Talicus op 12-07-2009 om 20:15