Door het succes van Wii Fit willen vele bedrijven wat geld meepikken, ook Ubisoft tracht dit te doen, op dit moment lijkt het ze echter meer te kosten dan op te leveren.
Het bedrijf ResponDesign doet al tijden aan fintessprogramma's, zo lanceerden ze Yourself!Fitness in 2004 op de PC en PlayStation 2, en werkten ze sindsdien aan Fitness Lifestyle voor next-gen consoles, waaronder de Wii.
Begin 2007 sloot ResponDesign een samenwerking met Ubisoft, in deze samenwerking stond dat Ubisoft de nieuwe titels zou ontwikkelen en uitgeven, waaronder een Wii titel die My Fitness Coach genaamd is.
Nadat de deal in augustus 2007 was beklonken was de volgende afspraak gemaakt: in november van het jaar zou de eerste speelbare versie af zijn, in december zou de marketing beginnen en in april van 2008 zou de game op de markt komen. Al deze afspraken kwamen te vervallen omdat het product niet op tijd af kwam en we deze nog steeds niet op de markt hebben zien komen. Omdat in de tussentijd Wii Fit wel gewoon op de markt verscheen heeft ResponDesign een aanklacht ingediend tegen Ubisoft voor een bedrag van 26 miljoen dollar. Het bedrijf laat weten vele miljoenen misgelopen te zijn doordat Ubisoft zich niet aan de afspraken hield. Verder laten ze weten dat het bedrijf afgelopen februari wel met "My Weight Loss Coach" op de markt kwam, een game die van dezelfde punten uit ging als waarop ResponDesign en Ubisoft afspraken gemaakt hadden.
Ubisoft zelf heeft nog geen reactie gegeven op de aanklacht.
|