In 2003 begon Funcom met de ontwikkeling van Age of Conan: Hyborian Adventures. De game verschijnt op de PC en de Xbox 360, waarbij de PC versie volgende maand verschijnt. Een ideaal moment om de game eens te bestuderen.
Age of Conan: Hyborian Adventures vindt zijn basis in de Conan serie van Robert E. Howard. De game speelt zich af tijdens de Hyborian Age, een cultuur die lijkt op een mengeling van het 19de eeuwse Afrika, het oude Romeinse Rijk en het Mongoolse Rijk. De wereld Hyboria is misschien een fantasiewereld, maar Hyboria ontbreekt typische elementen zoals elven. Aan de andere kant is alles een pak brutaler en is er geen duidelijk verschil tussen goed en kwaad. Conan zelf, die zetelt op de troon van de Aquilonian, is een grote antiheld. De verschillende rassen staan op gelijke voet, je werkt dus niet samen tegen één vijand.
Age of Conan is deels een MMORPG en deels een RPG. De game start met een slaaf die aanspoelt op een eiland. Op dat eiland moet hij allerlei opdrachten vervullen en kan hij maximaal level 20 bereiken. Bij het begin van de game stel je een personage samen met keuze uit drie rassen en twaalf klassen. Je hebt hierbij voldoende keuze om een voldoende uniek personage samen te stellen. Je komt nergens een personage tegen dat als twee druppels op het jouwe lijkt. Tijdens dit singleplayergedeelte moet je geen abonnementskosten betalen. Je kunt dus je personage in alle rust opbouwen tot level 20 en vertrouwd raken met de interface en het vechten.

Uiteindelijk verlaat je het eiland en kan de MMO beginnen. Optimaal begin je hierbij aan level 20 waarbij je maximaal level 80 kunt bereiken. Op dat moment begint je dertig dagen gratis speeltijd waarna je elke maand de traditionele bijdrage moet betalen. Funcom heeft de game opgesplitst in twee delen zodat elke speler vertrouwd is met het vechten. Op deze manier kan hij onmiddellijk beginnen met deel te nemen aan raids en andere missies. Dit kan vervelend lijken voor gamers met veel ervaring, maar op deze manier moeten ook zij die vervelende tijd aan het begin van een MMO waar je continu in gevaar bent, niet meer trotseren.
Funcom wil Age of Conan niet beschrijven als een MMORPG, zij noemen het liever een online actie RPG. Op deze manier hoopt men de verschillen met de andere MMORPGs aan te duiden. Het vechten in deze titel is een pak interactiever. Met de cijfertoetsen voer je aanvallen uit en ondertussen ontwijk je de tegenstander met ZQSD of de pijltjestoetsen. Het is belangrijk om te bewegen, je aanvallen raken namelijk verschillende lichaamsdelen op basis van de positie van jou en je tegenstander. Deze aanvallen kunnen ook kritiek zijn, dit betekent dat de tegenstander een ledemaat kan verliezen. Je scherm wordt hierbij ook overspoeld met bloed. Het is een leuk effect en het is perfect voor de Conan serie.

Het zal echter niet altijd zo gemakkelijk gaan. Tegenstanders kunnen ook schilden opwerpen die je moet ontwijken. Deze schilden kunnen je weg naar de tegenstander ook blokkeren zodat het gevecht een pak moeilijker wordt. Snelheid is belangrijk. Het tempo ligt een pak hoger dan in een normale MMORPG. In de game begin je alleen, maar later wordt samenwerken belangrijk. Het is belangrijk om toe te treden tot een gilde. Je kunt samen met je gilde een stad ontwerpen of andere steden veroveren. Dit breekt de actie tussen de verschillende queesten. Deze queesten zijn vrij traditioneel met kerkers die je moet doorkruisen en bazen die eraan moeten.
De game vindt het MMO concept opnieuw uit en levert een actierijk vechtsysteem. De game heeft dus alles in huis om de beste MMO van 2008 te worden. Age of Conan: Hyborian Adventures verschijnt op 20 mei op de PC. Op dat moment wordt duidelijk of Age of Conan: Hyborian Adventures de Conan echt waardig is of snel van de kaart verdwijnt.
|