Home   Forum   Archief   Redactie   Contact   Bedrijven   Games    
 
  GamedPCVRNintendo SwitchNintendo Switch 2Playstation 4Playstation 5Xbox OneXboxAppMisc    
01 Mei 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
30 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(2) 
(1) 
29 April 2025 
(1) 
(0) 
(4) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
28 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
27 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
25 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
24 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
23 April 2025 
(0) 
(3) 
22 April 2025 
(3) 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
21 April 2025 
(1) 
(6) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
19 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
18 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
17 April 2025 
(3) 
(0) 
(0) 
(0) 
16 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(3) 
15 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
14 April 2025 
(0) 
(0) 
(7) 
13 April 2025 
(1) 
(4) 
12 April 2025 
(4) 
(2) 
11 April 2025 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
10 April 2025 
(2) 
(0) 
(0) 
(0) 
(2) 
(0) 
09 April 2025 
(0) 
(3) 
(8) 
(0) 
(0) 
08 April 2025 
(0) 
(0) 
(1) 
(2) 
(0) 
(10) 
(1) 
(0) 
07 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
06 April 2025 
(0) 
(0) 
(4) 
04 April 2025 
(3) 
(1) 
(0) 
(0) 
(1) 
03 April 2025 
(8) 
(0) 
(0) 
02 April 2025 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(0) 
(1) 
(0) 
(0) 
Gamed Gamekalender Mei 2025
Lost Records: Bloom & Rage - Tape 2
Croc: Legend of the Gobbos
Gamed Gamekalender April 2025
Feature:

Poll Roundtable - September 2007


Door Joni Philips op 01-10-2007 om 08:53
Bron: Gamed

Elke maand peilen we op Gamed naar de mening van onze bezoekers op een prangende vraag. Zoals gewoonlijk kijken we bij het begin van de volgende maand dan ook even terug naar jullie mening. Daarnaast krijgen jullie ook onze mening te horen, zo zie je direct welke redacteur het beste bij jouw mening aansluit.

Deze maand peilden we naar jullie favoriete periode in de geschiedenis voor videogames. Je kon kiezen tussen de Oudheid, de Middeleeuwen, de Eerste Wereldoorlog, de Tweede Wereldoorlog, de Koude Oorlog, het Heden, de Nabije toekomst, de Verre toekomst en anders. Ongeveer 2200 mensen stemden mee en de Verre toekomst wist de overwinning binnen te halen met 20%. Daarna volgde het Heden. De meeste andere opties scoorden tussen 13% en 10%, geen van hen wist overtuigend de derde positie binnen te halen. Daarnaast waren er twee negatieve uitschieters, de Eerste Wereldoorlog haalde maar 3,5% en de Koude Oorlog deed het nog veel slechter met 1,8%. Deze twee oorlogen waren blijkbaar niet interessant genoeg.

René: Ik heb gekozen voor de Eerste Wereldoorlog en zie dit graag gebeuren in een historisch correcte shooter. De Tweede Wereldoorlog is voer geweest voor vele games en ik heb er heel erg van genoten, graag zou ik nu echter eens een andere periode zien en de Eerste Wereldoorlog lijkt me dan een periode waar ik persoonlijk nog veel over kan leren.

Gideon: Doorgaands gaat mijn voorkeur uit naar games die zich afspelen in de middeleeuwen of een soortgelijk tijdperk. In games als Thief, The Legend of Zelda en een hele zooi RPG's die ik reken tot mijn favoriete titels, leeft de hoofdpersoon in de middeleeuwen. Toegeven, waar een Tweede Wereldoorlog doorgaands zo historisch getrouw wordt weer gegeven, daar vervallen de middeleeuwen vaak in een geromantiseerde versie, maar dat mag de pret niet drukken. Hoewel een ietwat futuristische omgeving mijn waardering ook wel heeft (Metal Gear Solid, Final Fantasy VII, Metroid) heb ik toch gestemd op Middeleeuwen.

Joni: Persoonlijk houd ik vooral van games die zich afspelen in een alternatieve verre toekomst, hierbij moet je denken aan games zoals Final Fantasy VIII of Rogue Galaxy. Dit zijn echter eerder games die zich afspelen in een parallel universum en kunnen zich eigenlijk in elke eeuw afspelen. De meeste hebben toch geen historische basis. Kiezend uit het lijstje van opgelegde keuzes ben ik resoluut voor de Oudheid gegaan. De Oudheid bestaat vijf grote rijken, namelijk het Griekse, het Roomse, het Egyptische, het Byzantijnse en het Chinese. Elk van deze rijken heeft een rijke geschiedenis en vele legendes die perfect zijn voor een videogame. Het Griekse Rijk hebben we al verkend in Spartan: Total Warrior, God of War en 300. Deze games beperkten zich echter vooral tot de Spartanen. Er is dus nog ruimte voor tientallen games.

Tarantino: Ik sluit me bij Rene aan. De Eerste Wereldoorlog is een nagenoeg onontgonnen thema in de spelletjeswereld. De grootste misvatting die er over deze oorlog bestaat is dat het een loopgravenoorlog was en je er als ontwikkelaar niets mee kan aanvangen. De WOI-boeken staan goed gevuld met veldslagen of gewaagde experimenten die op zich al een game verdienen. Denken we maar aan de Slag van Mesen of de Vlucht naar de Ijzer om er een paar dicht van huis te noemen.

Joris: Games die zich in de (verre) toekomst afspelen schijnen populair te zijn, maar mij hebben ze nooit kunnen boeien. Vaak komt het neer op robots, laserstralen en ruimtewezens, dingen die me niet aanspreken. Nee, geef mij maar een geschiedkundig thema, het liefst eentje die nog niet vaak is gebruikt, zoals de periode van de kruistochten in Assassin's Creed later dit jaar.

Michaël: Een lange tijd is mijn voorkeur gegaan naar games die zich afspeelde in een ver verleden. Maar uiteindelijk heb ik toch gekozen voor de verre toekomst. Ik vind het immers enorm fascinerend om het toekomstbeeld van sommige mensen te horen. Van games zoals Final Fantasy VIII en Star Ocean: Till the End of Time heb ik dan ook enorm genoten. Ik hoop dan ook dat we games die zich in de verre toekomst afspelen met meer regelmaat tegenkomen. Iedereen weet immers nu wel hoe het met de Romeinen, de Spartanen en de Duitsers in WO II is afgelopen.

Roderick: Ik heb gekozen voor de verre toekomst. In de toekomst kun je namelijk je fantasie de vrije loop laten, je kunt erbij verzinnen wat je wil en enkele domme dingen weglaten zonder dat men problemen maakt over het "realisme" of andere dingen. Daarnaast spreekt een science fiction sfeer me ook nog eens erg aan. Vaak gaan games in de verre toekomst over de verkenning van het heelal of de verschrikkelijkste dingen die gebeuren in de sterren en daar is gewoon een hele boel vrijheid in. Ontwikkelaars gebruiken die vrijheid dan ook zeer vaak en komen met Sci-Fi games altijd wel met iets nieuws en interessants waardoor ik altijd geïnteresseerd blijf in games die zich in de verre toekomst afspelen.


09:10  Nieuw personage Super Smash Bros. Brawl
08:35  Halo 4 reeds in ontwikkeling?
 Reacties (2)
 Pagina: 1
MaartenL (Redacteur) op 01-10-2007 om 11:02 [Niv: 472 / Exp: 23598]
Ja dat was een moeilijke poll. Ik vond ze eigenlijk allemaal wel leuk voor games buiten het WO2 decor (been there, done that, a lot...).

Als ik MOET kiezen is het Ver verleden of toekomst desnoods in een fantasy setting. Echt een zeer moeilijke keuze want als het spel goed uitgewerkt wordt, vind ik elke setting wel interessant...

Gast (213.93.147.xxx) op 01-10-2007 om 16:42
Joris: Games die zich in de (verre) toekomst afspelen schijnen populair te zijn, maar mij hebben ze nooit kunnen boeien. Vaak komt het neer op robots, laserstralen en ruimtewezens, dingen die me niet aanspreken. Nee, geef mij maar een geschiedkundig thema, het liefst eentje die nog niet vaak is gebruikt, zoals de periode van de kruistochten in Assassin's Creed later dit jaar.

Helemaal mee eens!!!!! *D

 Pagina: 1

 Reageer
Het is niet mogelijk om te reageren op dit artikel.
Titel:
Poll Roundtable
Type:
Feature
Releasedatum:
Maandelijks
Ontwikkelaar:
Gamed
Uitgever:
Gamed
Media:
Geen media gevonden