Devil May Cry, Mega Man en Lost Planet zijn allen franchises die onder Capcom vallen. Keiji Inafune, producer bij Capcom, kijkt naar de toekomst van deze franchises.
Inafune verteld dat werken voor Capcom in het verleden heel anders was. Je werkte met een handjevol mensen aan een titel, terwijl ze de laatste twintig jaar in veel grotere teams werken. Ook de technologie neemt steeds verder toe, waardoor ze in staat zijn dingen te maken die vroeger voor onmogelijk werden gehouden. Wat echter wel hetzelfde is gebleven is de gameplay, daar waar hardware erop vooruit gegaan is ziet Inafune graag meer innovativiteit in gameplay. De Nintendo Wii is één van de goede voorbeelden hiervan.
Mega-Man is met zijn tijd meegegaan door nieuwe stijlen te introduceren. Net als Mega-Man zal overigens ook Street Fighter twintig jaar worden, en net als een persoon die zijn twintigste leeftijd bereikt zullen ze dit niet zomaar voorbij laten gaan, waar hij echter op doelt blijft nog een verrassing.
Capcom heeft een multiplatform strategie, om die reden is er ook voor gekozen om Devil May Cry 4 op twee platformen uit te brengen. Ondanks deze strategie is het niet zo dat iedere game dus automatisch op twee of meerdere consoles zal verschijnen, deze beslissing nemen ze per titel.
Inafune geeft toe dat de Xbox 360 het slechter doet in Japan dan Capcom verwacht had. Microsoft probeert dit hard en hier wil Capcom graag bij helpen.
|