Nog niet zo lang sloot Sony een deal met de Britse telefoonmaatschappij BT, waardoor de communicatiemogelijkheden van de PSP zouden worden uitgebreid. Sony zorgt voor de software, BT voor het feitelijke beheer, zodat mensen via Voice over IP met elkaar kunnen praten.
Dat Sony plannen heeft om PSP- en GSM-features met elkaar te bundelen blijkt nu ook uit een patent van eind 2006. Het nieuwe toestelletje zou een scherm bevatten dat je 90° kan draaien, waardoor het enigszins transformeert naar het huidige PSP-model. Natuurlijk valt het toestel ook gewoon te kantelen.
In het verleden probeerden Nokia en Samsung reeds om een toestel op de markt te brengen dat zowel volwaardige GSM- als handheld-features combineerde. Beiden werden uiteindelijk een grote flop. Sony wil is nu van plan om het beter te gaan doen, er werd dan ook aan de praktische functionaliteit gewerkt zodat het telefoneren niet het gamen zou hinderen. Zo zou de game die je aan het spelen bent niet meteen afsluiten wanneer je een telefoontje krijgt, maar verschijnt er in-game een melding, waar je al dan niet kan op ingaan. Blijven spelen zonder het telefoontje op te nemen kan dus.
Dit wil natuurlijk niet zeggen dat er ook daadwerkelijk iets wordt gedaan met dit patent en het is dus is het niet zeker of dit nieuwe toestel van Sony er ook echt zal komen. De toekomst zal meer duidelijkheid moeten scheppen. Maar we kunnen alvast hopen dat we binnenkort kunnen telefoneren met onze PSP. Bijgevoegd hebben we nog de afbeelding die aan het patent gekoppeld was.
|