Feature: Retro Feature: Chrono Trigger
Door Arrie op 03-12-2006 om 12:00
|
Bron: Gamed
|
Gamen is de laatste jaren razend populair geworden en nog steeds is de markt groeiende. Dit betekent dat er dus constant nieuwe mensen beginnen met het fenomeen 'videogames' en dat deze mensen de oudere games gemist hebben. Dit is dan ook de reden voor onze maandelijkse retro feature. Ondanks het feit dat de retrogames vaak grafisch ouderwets zijn, schuilt er nog regelmatig een parel van een game onder dat oude jasje. Deze parels dienen in een tijd van grafisch geweld gewoon weer eens ontstoft te worden zodat we wederom kunnen genieten van de vele hits uit het verleden.
In deze feature ga ik het hebben over Chrono Trigger, een game die velen waarschijnlijk niets zegt. Dit komt doordat de game nooit in Europa is uitgekomen en dat is zonde, want het is zeker één van de beste RPGs op de SNES. Dat wil wat zeggen, aangezien er heel wat RPGs zijn verschenen op de SNES. Toch weet deze game zich te onderscheiden van andere games in het genre. In deze Retro Feature kun je lezen waarom dit zo is, en waarom iedere RPG liefhebber deze game gespeeld moet hebben.
In Chrono Trigger speelt de tijd een grote rol, zoals de naam je waarschijnlijk al doet vermoeden. Dit is echter niet op de manier zoals het in Prince of Persia of Blinx: The Time Sweeper gebeurt, maar heeft meer met het verhaal te maken. In Chrono Trigger speel je Crono, die op die dag net naar de Millenium Fair gaat, waar hij het meisje Marle ontmoet. Samen met haar komt hij bij de nieuwste uitvinding van zijn vriendin Lucca, een teleporter, die je een paar meter verder verplaatst. Eerste gaat Crono zonder problemen, maar als Marle wil teleporteren, gebeurt er iets raars doordat ze een speciale ketting heeft en komt ze vierhonderd jaar in het verleden terecht. Crono gaat achter haar aan, en zo beleven ze allerlei avonturen in verschillende tijden als de oertijd en de toekomst. Later komen ze erachter dat er een monster is, genaamd Lavos, dat de wereld in de toekomst vernietigt. Dit willen ze natuurlijk verhinderen, en dus wordt hun doel om Lavos te vernietigen.
Chrono Trigger is een RPG, dus is het verhaal erg belangrijk. Dat zit dan ook erg goed, het is misschien wel het beste onderdeel van het spel. Het verhaal steekt perfect in elkaar, met spannende wendingen, emotionele stukjes en heel leuke personages waarbij je je inleeft. Het verhaal is gewoon perfect, maar natuurlijk is een game niets zonder goede gameplay, ook al heeft het een goed verhaal. Daarom gaan we ook nog naar de gameplay kijken en later natuurlijk de graphics en het geluid. Belangrijk bij een RPG is natuurlijk het vechtsysteem. Bij Chrono Trigger kan je voor je begint uit twee systemen kiezen, ATB (Active Time Battle) of gewoon turn-based. Turn-based hoef ik natuurlijk niet uit te leggen, gewoon één voor één aanvallen. Bij ATB vult er zich voor elk personage in het gevecht een metertje tijdens de strijd. Als dit metertje vol is, kan je aanvallen, en als je hebt aangevallen, gaat het metertje zich opnieuw vullen.
Dit systeem zorgt ervoor dat het veel toegankelijker is voor mensen die geen RPGs spelen, en dat het ook lekker snel gaat. Bij Chrono Trigger zijn er geen 'random encounters', zoals in een spel als Pokémon. Je kunt de vijanden al zien en als je ze aanraakt, begint het gevecht. Vaak is het zo dat ze al in een hinderlaag staan, en als je er voorbij komt, ze meteen naar je toe komen. Het is natuurlijk een kwestie van smaak, maar persoonlijk vind ik dat leuker dan 'random encounters'.
Bij het aanvallen kun je kiezen uit een gewone aanval met een zwaard, een pistool, of iets anders, afhankelijk van je personage en wat voor wapens je hebt gekocht. Ook kun je een tech aanval kiezen. Dit zijn speciale aanvallen, waarvan de karakters er meer krijgt als ze sterker worden. Deze aanvallen doen natuurlijk meer schade en zien er leuker uit. Er zijn ook 'Double Techs' en 'Triple Techs', die respectievelijk die twee en door drie personen worden uitgevoerd en natuurlijk sterker zijn. Voor al deze techs heb je wel magic points nodig. Later in het spel krijgt elk personage ook zijn eigen magische aanval, die bij zijn type hoort, zoals vuur en ijs. Geen bijzondere dingen dus in de gameplay, maar het is allemaal erg goed uitgewerkt, en de gameplay heeft toch wat kleine innovaties, die het leuker maken.
De gameplay is goed, het verhaal is perfect, dat zijn de twee belangrijkste dingen van een RPG, dus op dit punt kan je al zeggen dat Chrono Trigger een goede game is. Maar toch, je wilt er niet na een paar uurtjes mee klaar zijn en ik kan je gerust stellen, dat zit helemaal goed, je bent er lekker lang mee bezig. Ook al ben je erg bedreven in RPGs, je bent er toch behoorlijk wat uurtjes zoet mee. Heb je hem eindelijk uitgespeeld, dan is er nog de New Game+ mode, waarin je de game opnieuw kunt spelen met de levels, technieken, equipment, en items van de voorgaande game. Op deze manier kan je ook alleen bepaalde van de dertien verschillende eindes krijgen. Dus voordat je helemaal bent uitgespeeld met deze game, ben je heel wat tijd verder.
Ten slotte nog de graphics en het geluid. Chrono Trigger verscheen toen het einde van de SNES al in zicht was en kon dus het maximale uit dit apparaatje halen. Dit is ook heel goed te zien, als je door de prachtige werelden loopt. Ook zijn de vijanden leuk ontworpen en vooral de eindbazen zien er geweldig uit. Doen de personages je trouwens denken aan Dragon Ball? Dat kan best kloppen omdat de karakters zijn ontworpen door Akira Toriyama, dezelfde persoon die ook de karakters van Dragon Ball heeft ontworpen. Ook het geluid is geweldig, de soundtrack is gecomponeerd door Yasunori Mitsuda en Nobuo Uematsu. De muziek is erg mooi, terwijl er ook muziekjes zijn die de hele tijd in je hoofd blijven.
Alles bij elkaar is deze game geweldig, een echte klassieker. Maar wat maakt deze game dan een klassieker? De gameplay in ieder geval niet, met alleen een goed verhaal is een game ook geen klassieker, nee, het is de som der delen, wat deze game zo goed maakt. Elk onderdeel is erg goed op zich, met als hoogtepunt het verhaal, en de combinatie van deze verschillende onderdelen maakt dat we deze game een plekje gunnen in onze Retro Feature. Deze game moet je als RPG liefhebber gewoon gespeeld hebben!
|
|
|
|
13:10 Eerste beelden SSX Wii
11:52 Final Fantasy XII: Revenant Wings scan
|
Reacties (29) |
|
Pagina:
1
|
2
|
|
Gast (80.60.122.xxx)
op 14-12-2006 om 20:44
|
All chrono spellen zijn vet, jammer dat de vervolg van chrono cross was gecanceled :( (heette iets van chrono break?)
Maja, hoop dat het op de wii virtual console komt samen met de seiken densetsu serie (1,2&3). Final fantasy is wel een beetje overbodig vanwege de remakes op de gba. (secret of mana 3 is geen spel, iemand zei dat^^geen verstand van de seiken densetsu serie ;P iedereen weet dat ze aparte titels kregen toen ze naar het westen gingen)
|
|
Gast (83.118.199.xxx)
op 27-12-2006 om 18:42
|
@crono:
Je hebt het waarschijnlijk over de amerikaanse versie van Final Fantasy origins? Want op de europese versie staat Chrono trigger niet op, helaas. (Want Chrono trigger is de beste RPG ever!!)
|
|
Gast (85.191.1.xxx)
op 03-03-2007 om 01:01
|
heb alle eindes ge-unlocked :D
|
|
Gast (212.83.75.xxx)
op 08-03-2007 om 21:50
|
jullie van gamed moeten een feature doen over outcast = imo het beste spel allertijden
|
|
Pagina:
1
|
2
|
|
|
 |
 |
|
Titel: |
Retro Feature |
|
Type: |
Feature |
|
Releasedatum: |
Niet |
|
Ontwikkelaar: |
Gamed |
|
Uitgever: |
Gamed |
|
Media: |
Geen media gevonden
|
|
|