Dat er een nieuwe Yakuza titel verschijnt zal weinigen verbazen en dat er een nieuwe protagonist zijn opwachting maakt was eigenlijk ook al te verwachten. Het belangrijkste nieuws zit hem dan ook op ander vlak, in de gameplay mogen we namelijk de nodige veranderingen verwachten.
Yakuza 7 werd tijdens een evenement in Japan onthuld. Ichiban Kasuga is de naam van de nieuwe protagonist en het verhaal speelt zich af in een nieuwe stad, te weten Yokohama. Het is echter vooral de combat waar de ontwikkelaar het nodige zal veranderen.
In tegenstelling tot de vorige delen zal de real-time actie komen te vervallen, in plaats daarvan draait het om een turn-based combatsysteem. Opvallend genoeg liet SEGA deze turn-based gameplay eerder dit jaar al zien als onderdeel van een 1 April grap, niemand kon toen echter vermoeden dat het een serieuze referentie was naar wat komen ging.
Yakuza 7 verschijnt op 16 januari 2020 op de PlayStation 4 in Japan, in Europa gaat de game door het leven als Yakuza: Like a Dragon. Naast een naam is er nog maar weinig bekend over een uitgave bij ons, we weten enkel dat het spel gepland staat voor een release in 2020.
was het maar een 1 April grap. In een tijd waar langzaam alle klassieke turn based RPG's een real time combat systeem krijgen aangemeten besluiten ze met Yakuza om een stap terug in de tijd te gaan. Denk niet dat deze stap gewaardeerd zal worden in het Westen.
Beretta-1992
op 29-08-2019 om 12:45
[Niv: 69 / Exp: 3433]
Jammer van de combat...
Gast (91.183.202.xxx)
op 29-08-2019 om 22:44
Op zich niets mis met turn based, maar wel beetje een vreemde keuze om het aan Yakuza te geven.
Gast (109.219.203.xxx)
op 30-08-2019 om 11:06
Turn based? Hahahahaha! Dikke doei!
Gast (62.133.102.xxx)
op 30-08-2019 om 15:57
Waarom proberen ze dit niet eerst in een spin off?
Gast (217.122.173.xxx)
op 31-08-2019 om 19:15
Waarom? Ik snap echt niet dat turn based voor Yakuza gebruikt gaat worden...
Ik zat zo erg op Yakuza 7 te wachten en dat hebben ze gauw weten te dempen. Ik zie wel hoe het speelt en misschien is het wel verrassend leuk, maar het is in ieder geval geen goede eerste indruk.
Gast (91.183.202.xxx)
op 01-09-2019 om 10:39
Wel, een grote gameplay verschuiving is niet noodzakelijk een slecht iets. Denk bijvoorbeeld aan hoe verschillend Resident Evil 4 was van zijn voorgangers, en RE4 wordt vaak gezien als de beste in zijn serie en zelfs een van de beste games ooit.